Konfirmandbilleder  Funder - Kragelund

Tilbage Kirken

Dem med rødt er der tvivl om, er ikke i kirkebogen

I 1950erne mangler der en del på billederne det kan skyldes at de gik i skole i Silkeborg bl.a. på Kornmod  og derved gik til forberedelse i Silkeborg men blev konfirmeret i Funder og Kragelund.

Efterlysning, hvem er personerne og årstallet
?
kan det være 1975 i Funder


1920 Kragelund skole, store 4. kl. er kommet fra præst
Øverste række fra venstre
? (junior) Askløv - Rasmus Askløv  lærer - Niels Peter Busk Sørensen - Agner Jensen - Henry Pedersen - Svend Aage Sigvard Madsen - Sejr Davidsen - Henrik Holm - Peder Pedersen  (Københavner)

2. række
Aage Madsen - Folmer Ankersen - Mathilde Jensen (Kurv) - Gerda Haarup - Anne Margrethe Johansen - Anne Jespersen - Agnette Nielsen
- Gerda Hønholt - Hulda Davidsen  - Maren Jensen  - Halvor Askløv

3. Række
Anna Pedersen - Cecilia Klausen - Anna Rasmussen - Marie Jensen - Kirstine Haarup - Else Rasmussen - Jenny Jensen
- Magda Haurbak Hansen - Asta Rask - Jens Christian Jensen


Konfirmeret 1. okt. 1922 i Funder og 28. Januar 1923 (Pastor Johannes Henrik Sick rejste til Lolland)
Bagerste række
1 -
Anton Myhlius Birkelund Mogensen, Kragelund Skov - 3 - 4 - 5 - Agner Marius Jensen, Kragelund Skov - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
2. række
1 - 2 -  Thora Elva Kristensen, Funder K. - 4 - 5 - 6 - 7 - Pastor Johannes H. Sick -  9  - 10 - 11 - 12 - 13 - hund - Ellen M. Sick - 16
3. række
1 - 2 - 3 - 4
Til fordeling
1.oktober i Funder, - Max Michael Jensen Hedegaard, Charlottenlund - - Karl Vilhelm Løhde Kristiansen, Buskhede - Kai Villy Jensen, Christianshøj fra København - Ejnar Christian Christensen, Frederiksdal - Helga Nielsen, Frederiksdal - Anna Marie Petersen, Hesselskov - Sigrid Kristine Augusta Lauridsen, Hesselskov - Ane Petrea Salomonsen, Frederiksdal - Else Marie Christine Rasmussen, Refshale - Caroline Kirstine Petrea Haarup, Kragelund - Marie Abelone Sørensen, Kragelund Skov - Inger Marie Skorstensgaard, Sindinghede - Elly Erna Mikkelsen Märcher, Christianshøj - Anina Kjeldbjerg, Stenholtgård - Ane Margrethe Nielsen Wacherhausen, Christianshøj - Peter Andersen Hønholt, Funder Kirkeby - Niels Peter Sørensen, Kollerhus - Aksel Jensen, Tollund Mark - Henry Hansen, Funder Kirkeby - Harald Fritz Korsbakke, (Dangård) fra Rønbjerg - Rigmor Agnete Würtz, Kirkebjerggård - Gudrun Jensen, Skærskovhede - Jenny Christensen Hesel, Eskebækgårds Mark - Julie Christensen Hesel, Funder Kirkeby - Astrid Mathilde Olesen Højgaard, Tollund -
28. januar i Kragelund,  - Alfred Nielsen, Abildskov fra Hvinningdal - Willy Jensen Bondgaard, Elling Nygård - Anders Krogsgaard Hansen, Skærskovhede - Johannes Marius Kristensen Hesel, Eskebækgård - Jens Schou Blichfeld Sørensen, Funder Kirkeby - Harry Valdemar Svendsen, Funder Kirkeby - Hilda Kirstine Jensen, Tollund - Dagmar Hansen, Skærskovhede - Ane Kirstine Valborg Mikkelsen, Elling


Konfirmeret 7. oktober 1923 i Funder Lidegaards første hold
Kresten Holger Lidegaard
1. række
1-2- Hjalmar Uhrskov Madsen, Elling Kongshede
2. række
1-2-3-4
3. række
Aksel Georg Henriksen, Refshale - Henrik Kristensen, Funder By -
Harry Godtfred Sørensen, Funder Skovhuse - 4 - 5 - 6 - Otto Agerholm, Charlottenlund - 8 - 9 - Ninna Petrea Jensen, Frederiksdal
4. række
Johanne Andersen, Kragelund - 2 - Ane Kirstine Valborg Mikkelsen, Elling ( 28. januar) - Edith Gudrun Jacobsen, Kongshede - Betty Marie Davidsen, Kragelund - Mary Cathinka Nielsen Hedegaard, Kragelund - Ninde Sørensen, Funder by - Hulda Natalia Madsen, Elling -
Kristine Mathilde Nielsen, Kragelund - Rosa Emilie Jensen, Elling - Marie Sørensen (Busk), Kragelund
Til fordeling
 Arne Edvard Johansen, Kragelund - Anders Ejnar Mathias Mærker, Charlottenlund - Mourits Peter Nielsen Skov, Frederiksdal - Svend Aage Jensen Frank, Stenholt - Max Reinar Larsen, Staxhede - Hans Peter Mønbo Rasmussen, Refshale - Jens Kjeldbjerg, Stenholtgaard - Aage Kristian Peder Märcher, Christianshøj - Nina Petrea Jensen, Frederiksdal - Erna Valborg Pedersen, Kragelund - Karl Holger Abildskov Jensen, Funder By - Aage Albert Poulin Westergaard Jensen, Sejlgård Mark - Jens Kristian Olesen Højgaard, Tollund - Ruth Worsøe Petersen, Nørskovgård - Anna Marie Eline Ejlskov Jeppesen, Elling - Amalie Andersine Vilhelmine Juliane Würtz, Funder Kirkeby



Konfirmeret 6. april 1924 i Kragelund

Bagerst fra venstre
Johanne Lidegaard - Kresten H. Lidegaard
2. række noget forskudt
Poul Kristian Sørensen, Boelshøj - 2 - Ancher Christensen Hesel, Eskebæk - Henrik Holger Axel Petersen, Tollundgård - Jens Aaby, Funder By - 7 - Jens Peter Pape Sørensen, Elling - Niels Hønholt Christensen, Frederiksdal - Majlor Kristensen Hesel, Eskebæk, Funder Mark - Anders Magnus Sigaard Madsen, Buskhede
3. række
Jens Martinus Hedegaard, Vindbjerg - 2 -
Else Margrethe Jensen, Kragelund Skov - Agnes Gudrun Pape, Nørskovgårde - 5  - Agnes Magda Laursen, Hesselskov - 7 - Mette Marie Holm, Funder Kirkeby - Frode Rasmussen, Funder - 10
4. række
1 - 2 - Karen Steiniche, Funder Mølle - Kirstine Hansen, Funder Kirkeby - Kamille Kathrine Mikkelsen, Elling - 6
Til fordeling
Johan Aage Pedersen, Hesselskov - Anders Jensen, Tøndborg - Søren Christian Mikkelsen, Stenholt - Arnold Christian Wolderslund, Christianshøj - Karen Marie Pind Kusk, Frederiksdal -  Alma Pauline Nielsen, Frederiksdal - Kjestine Marie Holm, Frederiksdal - Johanne Rebekka Nielsen, Kragelund Skov - Kamilla Katrine Nielsen, Refshale. - Vagner Karsten Würtz, Rydalsminde


 Konfirmeret 5. oktober 1924 i Funder kirke
bageste række
1 - Laurids Sørensen (Klode), Kollerhus - 3
2. række
Johanne Lidegaard med Peter - 3 - 4 - 5 -
Svend Agner Hørdum, Funder Nørhede - Harald Ingvald Stenholt, Funder - Emil Olesen Højgaard, Tollund - 9 - 10 - Pastor Lidegaard - 12
3. række
1 - 2 -
Ellen Friis Andersen, Funder By - Ingeborg Jensen, Kragelund - 5 - 6 - 7 - Ingrid Kristine Jensen, Funder By - 9
Til fordeling
Jens Peder Andersen, Frederiksdal - Christian Andersen, Charlottenlund - Marius Henriksen, Mausing - August Arnold Bøjlesen, Engesvang - Niels Anker Andersen, Lille Klosterlund - Jens Sigurd Nielsen, Kragelund Mark - Karl Henry Hansen, Refshale - Asa Henriette Braüner, Frederiksdal - Anna Johansen, Kragelund - Kirstine Hansine Jensen, Charlottenlund - Ane Jensine Mortensen, Hesselskov - Hans Løhde, Funder Kirkeby - Else Larine Hansen, Funder Kirkeby - Asta Marie Korsbakke, Funder Kirkeby
 

 
Konfirmeret 19. april 1925 i Kragelund
Forreste række
1 - 2 - Jakob Peter Jensen, Funder Kirkeby - 4 - 5 - 6 - 7 - Rudolf Madsen - 9 - Kaj Verner Andersen, Charlottenlund - 11
2. række
1 - 2 - 3 - Marianne Højgaard? - 5 - Johanne Lidegaard med Peter -  Pastor Lidegaard - 8 - 9 - 10 - Peder Nobvig Petersen, Funder By
3. række
1 - Else Marie Poulsen, Kragelund - Edith Dagny Marie Nielsen, Kragelund - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 -11 - 12
Til fordeling
Ole Andersen Nielsen Rask, Frederiksdal - William Harry Christensen Westergaard, Kragelund - Ole Christian Jensen, Kragelund Skov - Vagner Peter Kristian Andersen, (Kragelund) - Laurits Sandgaard Nielsen Vakkerhausen, Christianshøj - Jens Severin Jensen, Frederiksdal - Peter M. Hede Andersen, Hesselskov - Agnes Elinora Marie Nielsen Skov, Kragelund - Meta Rasmine Rasmussen, Refshale - Doris Marie Koop ?, Frederiksdal - Helga Jensen, Tøndborg - Else Margrethe Ottomine Kirstine Villemand, Christianshøj - Dagmar Elisabeth Sørensen, Kragelund Skov - Anna Mette Rigmor Larsen, Stakhede - Thora Jensen Davidsen, Kragelund - Johanne Marie Nielsen, Frederiksdal
Agathe Petronella Märcher, Christianshøj - Majlor Verner Juel Christensen, Funder By - Niels Marius Nielsen, Funder Kirkeby - Daniel Johannes Kristensen, Funder Skovhuse

 


Konfirmeret 4. okt. 1925 i Funder

Foroven fra venstre
Else Lidegaard - Kresten H. Lidegaard - ? - ? - ? - ?
2. række
? - ? - ? - ? - ? - ?
3. række
? - Karl Ejnar Jensen Frank, Stenholt - ? - ? - ? - ? - ? - Jacob Arne Nielsen, Christianshøj
Til fordeling
Viggo Osvald Anchersen, Hesselskov - Poul Jakobsen Kjeldbjerg, Kragelund - Lars Larsen Kjeldbjerg, Kragelund - Anders Mortensen, Frederiksdal - Henry Aage Henriksen, Refshale - Mathias Michael Märcher, Christianshøj - Frits Marius Jørgensen, Hesselskov - Marius Edvard Pedersen, Mausing - Hans Regnar Mikkelsen, Kragelund Skov - Svend Aage Harald Agerholm, Charlottenlund Teglværk - Rasmus Martinus Jensen, Kragelund - Ebba Kathrine Nielsen, Kragelund Skov - Axel Karl Borring, Funder By - Kristian Richardt Jensen, Elling - Julie Kristine Jensen, Funder By - Agnethe Johanne Kristensen, Funder By



Konfirmeret 11. april 1926 i Kragelund
bageste række
1    -
Frode Sørensen, Funder Holme Fabrikker? -    3   -   4
2. række
1     - Søren Abildskov Jensen, Funder -   3   -   4   -   5
3. række
Pastor Lidegaard med Peter på armen - Leo Ambrociussen -   4    -
Arnold Egelund Würtz, Rydalsminde Mark -    6   -    7   - Oluf Verner Nielsen Fisker, Funder By - Fru Lidegaard med Mads på armen
4. række
1    -
 Rosa Omega Volderslund, Christianshøj  - Gudrun Jensen (Fynbo), Tollund - Mary Kirstine Jensen, Kragelund Skov - Ane Cecilie Kirstine Nielsen, Tollundgård - Edith Vad Lemminger, Kragelund -     7
til fordeling
Søren Peder Christensen, (Kragelund) - Carl Ejner Andersen, Frederiksdal - Alfred Eldgaard Pedersen, Kragelund - Anton Bøjlesen, Refshale - Peter Lauritz Nielsen, Kragelund - Jens Peder Clausen, Refshale - Niels Conrad Nielsen, Refshale - Agnar Otto Anchersen, Lille Klosterlund - Carl Alfred Andersen Hønholt, Kragelund Skov -  -  - Mine Kathrine Hedegaard, Vindbjerg - Jens Bertel Hansen, Funder Kirkeby - Magna Anine Kristensen Hesel, Funder Kirkeby - 16. maj Anna Marry Rebekka Ingrid Nielsen, Sdr. Frederiksdal


Konfirmeret 3. okt. 1926 i Funder

Bagerst fra venstre
1 - 2 - Hans Christian Hønholt Christensen, Frederiksdal - Søren Rasmussen (Rask), Stenholt - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
2. række
1 - 2 - Gerda Vindal Eriksen, Kragelund Brugs - 4 - 5 - 6 - 7 - Kresten H. Lidegaard
3. række
Johanne Lidegaard med Mads - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  - Peter Lidegaard
Til fordeling
Henry Nielsen Moselund, Refshale - Aksel Marius Busk, kragelund Skov - Svend Karl Boilesen, (Kragelund) - Helga Cecilia Pind Kusk, Tøndborg - Karen Margrethe Rimmer Larsen, Stakhede - Augusta Elinora Nicoline Märcher, Christianshøj - Mary Cecilie Pedersen, Kragelund Skov - Hegelund Kristensen, Funder Mark - Viggo Steiniche Jespersen, Funder Nørhede - Viggo Olesen Højgaard, Tollund - Ingvard Juhl Kristensen, Funder By - Ellen Mogensen, Skærskovhede - Ester Salomonsen, (Tollund) Funder Nørhede - Maja Rasmussen, Grøndalsgårdshus - Sigrid Marie Nielsen, Pederstrup - Marie Cathrine Pedersen, Mausing - Anna Katrine Pedersen, Funder Nørhede - Ella Ester Hørdum, Funder Nørhede - Anna Cecilie Kirstine Andersen, Funder Kirkeby - Agnes Petrea Mikkelsen, Elling



Konfirmeret
10. april 1927 i Kragelund

Bageste række
Svend Madsen, Funder - Peter Poulsen, Kragelund - Rasmus Johansen, Kragelund - Jens Robert Märcher, Christianshøj - 5 - 6 - Hans Würtz, Funder Kirkeby - Fru Lidegaard med Mads -
10
2. række
Pastor Lidegaard -  Anna Andersen, Charlottenlund - Ella Petrea Cathrine Jensen, Charlottenlund - Dagny Skorstensgård, Sindinghede - Astrid Voldby, Funder - Gerda Nielsen, Ellinghede - Ida Ingrid Elkrog, Elling Mark
3. række
Gyda Vinderslev, Kragelund - Peter Lidegaard  - Agnete Vad Lemminger, Kragelund - Gudrun Andersen, Fastrupdal - Mary Abildskov, Funder - Alma Uhrskov, Funder Kirkeby - Dagny Løhde, Funder Kirkeby
Til fordeling
Frederik Michael Laursen, Hesselskov - Gunnar Marinus Mortensen, Frederiksdal - Carl Rønnow Pedersen, Funder By

 
Konfirmeret 2. oktober 1927 i Funder

Pastor Lidegaard med Mads på armen og Johanne Lidegaard
2. række
Peter Hull Hansen - Rasmus Peder Pape Nielsen Rask - Egon Nielsen, Refshale - Johannes Bording, Funder by - Anders Tind Jensen, Elling Mark - Arthur Thorvald Jensen, Elling - Ingvar Regnar Nielsen, Funder Skovhuse - Alfred Kristensen Hesel
3. række
 Jenny Astrid Pind Kusk, Hesselskov*(forår) - Anna Theodora Ammitzbøll Nielsen, Buskhede - Ester Pedersen, Funder Nørhede - Anna Skærbæk Jensen, Funder Kirkeby  - Peter Lidegaard - Anna Hensel, Funder St. - Bertha Kirstine Kjeldbjerg, Stenholtgård - Anna Margrethe Pedersen, Funder Nørhede
 

        
Konfirmeret 15. april 1928 i Kragelund

Bagerste række fra venstre
1 - 2 - Jens Tage Bording, Funder Kirkeby - Ejner Henning Korsbakke, Funder Nørhede - Svend Aage Nielsen, Christianshøj
2. række
Pastor Kresten H. Lidegaard med Mads - Henry Godtfred Frank, Stenholt - Rigmor Rasmussen, Funder By - Valborg Marie Louise Nielsen Skov, Kragelund - 5 - 6 - 7 - Peter Lidegaard - 9
3. række
1 - Signe Sørensen, Boelshøj - Elvira Bundgaard Kristiansen, Kragelund - Else Emilie Nielsen, Kragelund - Louise Margrethe Brink, Kragelund Skov - Dagny Oda Vera Nielsen, Malmhøj - Ketty Karla Agerholm, Charlottenlund - Elly Lücke Kristensen, Funder Kirkeby -  Mary Marie Rasmussen, Refshale
Til fordeling
 
Jenny Astrid Pind Kusk, Hesselskov - Agnes Marie Andersen, Frederiksdal - Peter Stenholt, Funder Nørhede - Aage Kristen Olesen Højgaard, Tollund - Hans Alfred Sørensen, Kollerhus - Edith Birgitte Mikkelsen, Elling

Billede mangler
Konfirmeret 7. oktober 1928 i Funder, Pastor Lidegaard
Knud Richard Hede Andersen, Hesselskov - Arne Christian Skorstensgaard, Sindinghede - Henry Nielsen, Refshale - Regnar Vindal Eriksen, Kragelund - Mariane Jensine Petrea Hedegaard, Vindbjerg - Anne Marie Jensen, Hesselskov - Esther Johanne Hansen, Refshale - Jutta Vinderslev, Kragelund - Anna Edith Johansen, (Kragelund) - Svend Aage Iversen, Funder Skovhuse - Ejner Ejgil Jensen, Funder Skovhuse - William Herman Pedersen, Østerbording - Gerda Margrethe Sørensen, Funderholme - Helga Sørensen, Funder St. - Kathrine Mogensen, Skærskovhede -  Erna Sølvsten, Sejlgård - Gudrun Johansen Jensen, Overgårds Mark


Konfirmeret 7. april 1929 i Kragelund

bageste række forskudt
1 - 2 -
Aksel Jensen, Kragelund Skov - Julius Olesen Højgård, Elling - 5 - Pastor Lidegaard - 7 - Svend Arthur Kristensen Hesel, Funder Station - Fru Lidegaard med Jens - Jens Jakob Johansen, Kragelund - Erik Hansen, Kragelund (jordmoderens søn) - Harald Poulsen, Funder Kirkeby
2. række
Anders Kristian Pedersen, Funder Nørhede - Mads Lidegaard - 3 - 4 - Aage Jensen, Tollund
- 6 -
Niels Peter Løhde, Funder Kirkeby - Jørgen Rasmussen - Peter Lidegaard - 10 - 11
3. række
1 - 2 - 3 - Edith Nielsen
- Abelone Marie Hovgaard, Funder Nørhede
Til fordeling
Niels Christian Madsen, Kompedal - Anker Henry Löhde Christiansen, Buskdal - Vagner Nielsen Moselund, Refshale - Henry Karl Agerholm, Charlottenlund - Bernhard Marinus Andersen, Kragelund - Ernst Holmslykke Pedersen, Frederiksdal - Carl Gustav Märcher, Christianshøj - Gudrun Pedersen, Kragelund Skov - Elly Jensen, Kragelund - Karen Valborg Rasmussen, Refshale  - Svend Aage Jensen, Elling - Villy Georg Bang, (Funder Kirkeby) Balle Overgård  - Aage Stensig Andersen, Elling

Billede mangler
Konfirmeret 20. oktober 1929 i Funder, Pastor Pedersen, Sejling
Anny Margrethe Kristoffersen, Sortehøjhus - Ellen Viola Christensen Vestergaard, Kragelund - Elly Margrethe Bengta Nielsen, Christianshøj - Marie Andersen, Frederiksdal - Astrid Elisabeth Nielsen, Kragelund Skov - Jenny Mathilde Margrethe Laursen, Hesselskov - Jutta Vad Lemminger, Kragelund - Karl Egon Sørensen, Funderholme - Jens Kristian Abildskov Hansen, Tollund - Sigvard Pape Nielsen Rask, Elling - Karl Johannes Würtz, Funder Kirkeby - Jens Andersen, Sommerlyst - Johannes Kristensen, Nørskovgårde - Anton Sørensen, Kollerhus - Arthur Løvgren Madsen, Funder K. - Herluf Salomonsen, Funder Nørhede - Børge Nielsen, Elling - Asta Magrethe Emilie Henzel, Funder By - Edith Dorthea Jensen, Funder Nørhede - Anna Junia Nielsen Fisker, Funder By - Anna Hertha Rønnow Fisker, Funder By - Karen Kirstine Skjærbæk Ambrosiussen, Funder By - Louise Gudrun Poulsen, Funder Nørhede - Karoline Abildskov Jensen, Funder By - Anna Jensen, Funder St. - Agnes Petra Nielsen, Tollund

Billede mangler
Konfirmeret 13. april 1930 i Kragelund, Pastor Lidegaard
Sigvard Martinus Nielsen Rask, Frederiksdal - Karl Ejnar Brink, Kragelund Skov - Nikolaj Hansen, Buskhede - Anker Henry Busk Sørensen, Kragelund Skov - Olga Sigrid Pind Kusk, Fruerlund - Doris Bundgaard Kristiansen, Kragelund - Sigrid Dagny Jensen, Kragelund - Agnes Rigmor Skorstensgaard, Sindinghede - Inge Nielsen, Frederiksdal - Hjalmar Juul Kristensen, Funder By - Jakob Henry Pedersen, Tollund - Jens Pedersen, Skærskovhede - Egon Anker Würtz, Skærskovhede - Rasmus Østergaard Jensen, Funder K. - Edvard Pedersen, Mausing


 
Konfirmeret
5. oktober 1930 i Funder
Kresten H. Lidegaard med Jens
bageste række
Jens Kristian Kristensen Hesel, Eskebakgård - Ejnar Sørensen, Funder Station - Ejvind Berg Jensen, Funder Nørhede (bugtaler) - Jens Rasmus Nørgaard Pedersen, Funder Nørhede - Christian Børge Højgaard Sejthen, Abildskov - Harry Holger Poulsen - Henry Vindal Eriksen, Kragelund Brugs - Tage Lücke Kristensen Hesel, Funder Kirkeby - Henry Dybdal Jensen, Frederiksdal
2. række
Thyra Elisabeth Konradsen, Kragelund - Jenny Vinderslev, Kragelund - Margit Christoffersen (Mønbo) - 4 - Mads Lidegaard - Johanne Lidegaard - Peter Lidegaard - 8 - Else Dam Berthelsen, Sejlgårds mark - Else Rasmussen, Hørbylunde Skovfogedbolig - Erna Margrethe Agerholm, Charlottenlund - 12
Til fordeling
 Halvard Christensen, Refshale - Erna Elisabeth Nielsen, Refshale - Thomine Emilie Märcher, Christianshøj
 

Billede mangler
Konfirmeret 29. marts 1931 i Kragelund, pastor Gissel, Engesvang
Regner Anchersen, Frederiksdal - Svend Aage Sørensen, Kragelund - Peder Henry Pedersen, Kragelund Skov - Jørgen Mogensen, Kragelund - Gerda Marie Ammitzbøll Nielsen, Buskhede - Edith Hansen, Christianshøj -  Margrethe Nielsen, Christianshøj
Knud Aage Skou, Funder Kb - Hans Peter Jensen, Funder By - Anders Erhardt Salomonsen, Funder Nørhede - Marius Jensen, Tollund - Frede Knud Rasmussen, Grøndalsgård - Erna Herdis Pedersen, Harbylunde

Billede mangler
Konfirmeret 4. oktober 1931 i Funder, pastor Gissel, Engesvang
Niels Marinus Laursen, Hesselskov - Rasmus Ove Brink, Kragelund - Hakon Rasmus Pedersen, Kragelund - Vagner Broberg Nielsen, Kragelund - Jens Døssing, Kragelund Skov - Ole Christian Jensen, Refshale - Peter Børge Kristoffersen, Kragelund Skov
 - Hilda Marie Poulsen, Kragelund - Erna Holm Jensen, Frederiksdal - Dorthea Johansen, Kragelund Skov - Karen Meta Hedegaard, Kragelund - Eleonora Nina Pind Kusk, Hesselskov - Jenny Jensen, Hesselskov - Jens Peter Würtz, Funder k. - Mette Sejthen, Funder Station - Karen Amalie Løhde, Funder K. - Signe Johanne Pedersen, Funder Nørhede - Oda Georgine Christensen Hesel, Funder Station - Ingrid Elise Jensen, Funder K. - Oda Kirstine Madsen, Funder K.



Konfirmeret 3. april 1932 i Kragelund

Bagerste række fra venstre
Peter Lidegaard med hund - 2 - 3 - 4 - Else Lidegaard - Johanne Lidegaard - 7 - 8 - Mads Lidegaard
2.række
1 - 2 - 3 - 4 - Peter Esben Abildskov Hansen, Funder - 6 - Kresten H. Lidegaard
3. række
Jenny Jensen, Hesselskov - 2 - Gudrun Hansen (Haurbak), Refshale  - 4 - Johanne Voldby, Tollund - 6 - 7
4. række
1 - Anna Cathrine Jensen, Charlottenlund - 3 - Jens Lidegaard - 5 - 6
Til fordeling
Harry Jensen, Refshale - Jens Christian Rasmussen, Refshale - Erhardt Andersen, Kragelund - Hakon Elkjær, Frederiksdal - Harry Oscar Märcher, Christianshøj - Ejnar Gudmund Konradsen, Kragelund - Knud Peter Johansen, Stenholt skov - Tage Marius Nielsen, Elling hede - Børge Fjord Ammitzbøll Nielsen, Buskhede - Asta Irma Pedersen, Charlottenlund - Gyda Magda Nielsen, Refshale - Elly Andrea Sofie Bøjlesen, Refshale - Henrik Dam Bertelsen, Sejlgårds Mark - Henry Jensen, Tollund - Anny Irene Würtz, Rydalsminde Mark - Anna Salome Kathrine Pedersen, Skærskovhede - Eddy Fisker Henriksen, Funder By - Minna Pape Sørensen, Elling

Billede mangler
Konfirmeret 2. oktober 1932 i Funder, Pastor Lidegaard
Jens Emil Møller, Kragelund Skov - Anders Peder Døssing, Kragelund Skov - Hans Jørgen Nielsen, Frederiksdal - Gurli Maria Christensen Vestergaard, Kragelund - Dorthe Marie Holmslykke Pedersen, Frederiksdal - Svend Aage Højgaard Sejthen, Abildskov - Karl Isen, Funder Kirkeby - Axel Børge Rydal, Rydalsminde - Jens Rasmussen, Harbohus - Astria Sørine Busk Sørensen, Sejlgårds Mark - Jenny Kirsten Skjærbæk Ambrosiussen, Funder By

Billede mangler
Konfirmeret 23. april 1933 i Kragelund, Pastor Lidegaard
Søren Jensen, Stenholt skole - Frede Vad Lemminger, Kragelund - Søren Rasmussen, Kragelund - Vagn Ingvard Skorstensgaard, Sinding Hede - Svend Aage Jensen, Kragelund - Peter Bording Nielsen, Kragelund Mark - Ejvind Sigfred Kristoffersen, Buskhede - Hans Peder Märcher, Christianshøj - Karl Rasmus Mogensen, Refshale - Emma Ulrikke Pedersen, Kragelund Skov - Emma Martine Pind Kusk, Tøndborg - Erna Nielsen Rask, Frederiksdal - Sigrid Johanne Rasmussen, Refshale - Jens Kristian Jensen, Funder Kirkeby - Christen Abildskov, Funder Mark - Knud Børge Kristensen, Nørskovgårde - Axel Stenholt, Funder Mark - Karen Lilly Hansen, Elling

Billede mangler
Konfirmeret 1. oktober 1933 i Funder, Pastor Lidegaard
Ida Hyllested Mortensen, Frederiksdal Mølle - Christa Vinderslev Pedersen, Mausing - Svend Madsen, Funder Nørhede - Egon Hedegaard Jensen, Funder By - Niels Marius Andersen, Elling - Arne Birk Magnussen, Funder By - Karen Krista Pedersen, Hørbylunde - Elisabeth Højgaard Sejthen, Abildskov - Herdis Kirsten Skærbæk Jensen, Funder K. - Dagny Agnethe Sørensen, Elling


Konfirmeret 8. april 1934 i Kragelund
Johanne, Else, Kresten og  Jens Lidegaard
Bagest række
 Ebbe Dam Berthelsen, Funder St - Gunnar Christoffersen, Buskhedevej - Richardt Wacherhausen, Christianshøj
2. række

Folmer Konradsen, Kragelund - Carl Albert Holm Nielsen, Grøndalsgård -
 Jens Peter Hedegaard, Vindbjerg - Gunnar Rydal, Funder St. - Ernst Haarup, Kragelund - Peter Würtz Sejthen, Kragelund Skov - Arne Sørensen, Kollerhus (Klode) - Jens Harald Pedersen, Tollund - Egon Anker Rasmussen (Rask) - Carlo Dürr, Funder By - Vagner Madsen?
3 række
Marie Kirstine Sørensen, Funder St - 2 - Doris Rønnow Petersen, Funder By - 4 - 5 - 6 - Signe Asmine Pape Nielsen Rask, Elling - Hedvig Salomonsen, Funder Nørhede - 9 - 10 - 11 - 12
Til fordeling
Ruth Pedersen, Frederiksdal - Jensine Marie Holm Kristensen, Kragelund - Anna Mathilde Brink, Kragelund Skov - Tove Marie Christoffersen, Sortehøj - Edith Rasmussen, Kragelund - Jenny Kjerstine Nielsen Rask, Christianshøj - Nanna Mary Winkler, Funder By - Margit Knudsen, Funder St.


Konfirmeret 7. oktober 1934 i Funder
Bageste
Elisabeth Rasmussen, Kragelund
- Johanne, Else, Kresten og Jens Lidegaard
1. række
Ejner Pedersen, Abildskov - Svend Harry Mortensen, Frederiksdal - 3
2. række
Anna Elise Petersen, Funder By - Rosa Edith Pedersen, Funder Holme - Svend Aage Korsbakke, Funder Mark - 4 - 5 -
Edith Marie Ankersen, Hesselskov - Elisa Lucie Pedersen, Christianshøj
3.række
Ester Eleonora Bøjlesen, Refshale -
 Laura Hansen, Christianshøj - Edith Herdis Pedersen, Kragelund Skov - Elisabeth Rasmussen, Kragelund - Ester Mikkelsen, Kragelund Skov - Else Nielsen, Elling - Ester Agnete Voldby, Tollund
Til fordeling
T
orkild Bruus Anchersen, Malmhøj - Jens Arne Hansen. Sortehøjhus - Henry Peter Andreas Nielsen, Refshale  - Vagner Herløv Madsen, Elling

 

Konfirmeret 7. April 1935 i Kragelund

Bagerst fra venstre
Kresten Lidegaard - Johanne Mogensen, barnepige
2. række
Pator Nissen, Engesvang - Anne Juel Christensen, Funder 5. maj - Oda Marie Pedersen, Hørbylunde - Marry Sofie Madsen, Funder Nørhede
3. række
Hans Reinar Emil Jensen (Møllesvend), Charlottenlund - Hugo Dybdal Jensen (Bager), Frederiksdal - Sigfred Marius Døssing, Kragelund Skov - Svend Otto Laursen, Hesselskov - Jens Pedersen, Funder Mark - Niels Kristen Salhøj Nielsen, Christianshøj
4. række
Agnes Dorthea Rasmussen, Refshale - Laura Signe Jensen, Hesselskov - Esther Harriet Pedersen, Kragelund  - Else Lidegaard - Johanne Irene Haurbak Hansen, Refshale - Erna Skorstensgaard, Kragelund Skov - Sørine Kristine Hansen, Tollund - Elise Hansen, Kragelund - Jens Lidegaard
 


Konfirmeret 6. Okt. 1935 i Funder Kirke (ved Pastor Nissen)

Bagerste række fra venstre
Pastor Kresten H. Lidegaard
2. række
1 - Svend Børge Johansen, Stenholt - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
3. række
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
4. række
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Til fordeling
Thonny Asger Nielsen, Kragelund -  Esther Jensen, Frederiksdal - Johanne Caroline Mogensen, Kragelund - Martha Pouline Märcher, Christianshøj - Elna Amalie Jensen, Kragelund - Anna Ester Nielsen, Frederiksdal - Ruth Holm Jensen, Frederiksdal - Ulla Dorthea Jensen, Stenholt - Harry Windel Winkler, Funder - Kristen Eskild Kristensen Hesel, Funder - Jakob Peter Petersen, Funder By - Christian Munk Pedersen, Funder By - Hilda Salomonsen, Funder Nørhede - Dagny Agnethe Hansen, Funder Kirkeby - Hedvig Emilie Sørensen, Elling - Agnes Fisker Henriksen, Funder By - Jenny Meta Johannesen, Elling


Konfirmeret 1. Marts 1936 i Kragelund Kirke

Bagerst
Henning Godtfred Poulsen, Refshale - 2 - Henry Kristian Ankersen, Frederiksdal -
Jens Reiner Pedersen, Kragelund  - 5 - Niels Anker Thøgersen, Christianshøj - Haakon Ejner Hedegaard, Kragelund - Marius Johansen (Philip), Kragelund
2. række
1 - 2 - Niels Bording Nielsen, Buskhede - 4 - Egon Lindegaard Madsen, Funder Kirkeby - Rita Vad Lemminger, Kragelund - Iris Agathe Madsen, Funder Kirkeby - Thorkny John Nielsen, Kragelund - Karl Nissen, Præst i Engesvang
3. række
Gudrun Margrethe Konradsen, Kragelund - Anna Lise Rasmussen, Kragelund - Emmy Rasmussen, Kragelund - Elina Elitha Mikkelsen Märcher, Frederiksdal - Grethe Høgh Pedersen, Frederiksdal - 6 - 7 - 8 - Gerda  Kirstine Brink, Kragelund Skov - 10 - Jens Lidegaard                     

 
Til fordeling
Signe Marie Nielsen Fisker, Frederiksdal - Tove Elisabeth Schmidt, Frederiksdal - Sigrid Jensine Nielsen, Elling Hede - - Jens Kristian Nielsen Rask, Christianshøj - Gotfred Funder Pedersen, Funder - Erik Würtz Johansen, Funder Nørhede - Peter Andersen, Funder By - Jens Asmus Gunnar Pape, Funder Nørhede - Godfred Funder Petersen, Funder Nørhede - Signe Edith Pedersen, Funder Nørhede

Billede mangler
Konfirmeret 4. oktober 1936 i Funder, Pastor Lidegaard

Jens Jørgen Pedersen, Kragelund - Jens Jensen, Kragelund - Ejnar Viggo Nielsen, Malmhøj - Lydia Nielsen Skov, Frederiksdal - Marie Holmslykke Christensen, Kragelund skov - Elna Sørensen, Kragelund - Agnes Dorthea Nielsen Rask, Frederiksdal - Gunhild Haarup, Bakkegården, Kragelund - Grethe Nielsen Wacherhausen, Christianshøj - Jacob Otto Woldby, Tollund - Tage Busk Sørensen, Rydalsminde Mark - Karl Oskar Einar Jensen, Funder Nørhede  - Maren Annalise Løhde, Funder Kirkeby - Anna Astrid Hansen, Funder Kirkeby - Ester Kirstine Sørensen, Elling - Elna Jensen, Tollund - Erna Kirstine Andersen, Elling


Konfirmeret 4. april 1937 i Kragelund Kirke
Pastor Lidegaard
1.række
1 - 2 - 3- 4 - 5 - 6 - 7
2. Række
 1 - 2 - 3- 4 - 5 - 6 -
Gerda Dora Rasmussen, Refshale - 8
3. række
1 -
Jensine Amstrup Christensen, Funder Kirkeby - 3- Birgitte Kristine Døssing, Kragelund Skov - Else Lidegaard - 6 - 7 - Jens Lidegaard
Til fordeling
Johan Frederik Johansen, Hesselskov - Aksel Gunnar Märcher, Christianshøj - Ejnar Egon Johansen, Kragelund - Bent Aksel Salhøj Nielsen, Christianshøjgård - Viggo Pedersen, Kragelund Skov - Charles Jeppe Mortensen, Charlottenlund -  - Ester Hansen, Sortehøjhus - Karen Bach Christensen, Stenholt - Asta Holmslykke Pedersen, Frederiksdal - Christa Rasmine Andersen, Kragelund - Erna Nielsen, Christianshøj -  - Otto Salomonsen, Funder Nørhede - Kaj Eli Hansen, Funder By - Rasmus Pedersen, Sejlgård Mark - Amalie Mine Jensen, Funder By - Ketty Margit Johannesen, Elling -


Konfirmeret 3. oktober 1937 i Funder Kirke
Pastor Kresten H. Lidegaard
1. række
Niels Johann Dittmer Pedersen - 2 - 3 - Villy Edmund Pedersen, Funder Nørhede - Jens Thomas Sørensen, Kollerhus - Svend Erik Pedersen, Kragelund - Adler Lindberg, Funder Nørhede
2. række
Egon Thorkild Nielsen, Buskhede - Henning Mikkel Keller Jensen, Kragelund - Otto Erik Jensen, Charlottenlund Savværk - Andreas Mikkelsen, Kragelund Skov - Karen Ebertsen Nordbjerg, Skærskovhede - Margit Østergaard, Frederiksdal - Aase Holm, Kragelund - Hans Maximilian Pape, Funder Mark
3. række
Margrethe Andersen, Charlottenlund - Ulla Fellies, Fly (i pleje hos Anton Korsbakke) - Eva Ruth Pedersen, Charlottenlund Teglværk - Else Lidegaard - Kirsten Kristoffersen, Funder Kirkeby -
Herdis Holm Jensen, Frederiksdal - Johanne Marie (Nørgård) Pedersen, Funder Mark
Til fordeling
Regner Nielsen, Kragelund Mark - Regner Mogensen, Refshale
 

Billede mangler
Konfirmeret 10. april 1938 i Kragelund, Pastor Lidegaard

Aage Jensen, Christianshøj - Magnus Rasmussen, Refshale - Aksel Vagn Konradsen, Kragelund - Vagn Elkjær Johansen, Komosegård - Knud Peter Jensen, Kragelund - Peter Lidegaard, Kragelund Præstegård - Henning Aage Brink, Kragelund Skov - Arne Søren Nielsen Fisker, Frederiksdal - Anker Egon Jensen, Kragelund - Ernst  Herlach Rasmussen, Kragelund - Børge Haarup, Kragelund - Olga Hansen, Christianshøj - Johanne Vinderslev Pedersen, Mausing Mark - Viola Ammitzbøll Nielsen, Frederiksdal - Krista Nielsen, Malmhøj - Inger Pedersen, Frederiksdal - Erna Bøjlesen, Refshale - Anna Margrethe Holmslykke Christensen, Kragelund Skov - Harry Wagner Korsbakke, Funder Nørhede - Leo Funder Pedersen, Harbolunde - Meta Marie Jensen, Funder By - Gudrun Marie Hansen, Funder Kirkeby - Erna Munk Pedersen, Funder By - Henny Ragnhild Würtz, Rydalsminde Mark - Dagny Margrethe Thomassen, Funder Kirkeby - Jenny Kirstine Bakgaard Kristensen, Funder Skovhuse



Konfirmeret 2. oktober 1938 i Funder Kirke

Bagerste række fra venstre
Marius Andersen, (Sinding) Kragelund - Jens Peter Dybdal Jensen, Lysbro - Mads Lidegaard - Otto Emil Nielsen (Wacher), Christianshøj
2. række
Arne Rask Jensen, Charlottenlund - Reiner Harlev Jensen (Fynbo), Charlottenlund - Christian Siggaard Skov, Frede
riksdal - Gunnar Hermann Winkler, Funder By - Knud Porse, Kragelund, Skovgård, Sindinghede - Kresten H. Lidegaard, præst
3. række
Inger Lisa Nielsen, Kragelund Skov ”Bendix” -
Anna Dorthea Amstrup Christensen, Funder Kirkeby - Magna Bøjlesen, Refshale - Else Lidegaard - Erna Johannesen, Elling - Vera Elisabeth Thomsen, Frederiksdal  - Edith Mikkelsen
Mangler på billedet
Mary Agnete Sørensen, Funder Mark


Konfirmeret 2. april 1939 i Kragelund

Pator Kresten H. Lidegaard
Række 1
Bertel Andreas Pape Sørensen, Elling - Peter Lidegaard - Mads Vestergaard Lidegaard, Kragelund
Række 2
Henry Nielsen Fisker, Frederiksdal - Søren Nielsen Fisker, Sejlgårds mark - Egon Sørensen, Elling - Magnus Kristian Friis Eriksen, Kragelund - Henning Salomonsen, Funder Nørhede - Jens Peter Jensen, Stenholt -
Kroner Michael Lyngdal Skov, Hesselskov - Svend Aage Hansen (Madsen), Funder Kirkeby - 9 - Aksel Hansen, Kragelund
Række 3
Elly Elisabeth Lau, Christianshøj - Elly Raghild Pedersen, Kragelund Skov - Erna Jensen, Refshale - 4 - Else Lidegaard - Doris Irene Madsen, Funder Kirkeby - 7 -
Gerda Johansen, Kragelund Skov - Anna Louise Pedersen, Funder Nørhede
Til fordeling
Sejer Harlev Hedegaard, Kragelund - Oluf Johannes Nielsen, Kragelund Skov -  - Inger Marie Riis Christensen, Stenholt - Elly Elisabeth Johansen, Skaldethøj

 


Konfirmeret 1. Oktober 1939 i Funder Kirke

Bagerst
Kresten H. Lidegaard
2. række
Frederik Jensen, Kragelund  - Kaj Pedersen, Kragelund  -  Villy Godtfred Pedersen, Charlottenlund, d. 29. okt. I Kragelund - Tormod Harlev Jensen, Charlottenlund - Hilmar Harlev Mortensen, Frederiksdal Forskole
3. række
Gunnar Porse, Kragelund Skov - Johanne Jensen (dragon), Kragelund - 3 - 4 -
Karl Dittmer Pedersen, Funder Nørhede
4. række
1 -
Birgitte Teodora Salhøj Nielsen, Christianshøjgård - - Lea Haarup, Kragelund - Henny Rasmussen, Fastruplund - Eva Mikkelsen, Kragelund Skov - 6
Til fordeling
 Elly Hansen, Frederiksdal -  Anne Jørgine Hansen, Hesselskov - Inga Bjørnholt Løhde, Funder Kirkeby - Anna Nielsen, Funder Kirkeby
 

Konfirmeret 31. marts 1940 i Kragelund Kirke

Øverst fra venstre
Pastor Kresten H. Lidegaard
2. række
Hans Kristian Pedersen, Sejlgårds Mark - Ejler Oskar Märcher, Christanshøj  - Niels Pind Kusk, Buskhede - Søren Rask Jensen (Fynbo), Charlottenlund - Henry Hansen, Kragelund - Halvor Jensen, Christianshøj - Egon Høden Tommasen, Funder Kirkeby - John Elkjær Johansen (Michas søn), Komose
3. række
Knud Peter Holm Kristensen, Kragelund - Tove Katrine Johansen, Stenholt - Karla Kirstine Nielsen, Elling Hede - Ester Ragnhild Nielsen, Elmegård - Mariane Rita Hansen, Boelshøj - Edith Vands - Jutha Pape Nielsen Rask, Funder Kirkeby - Anna Katrine Jensen, Sejlgårds Mark - Edith Kamilla Harsgaard Sehested, Kragelund - Reinar Sørensen, Boelshøj - Gunnar Vad Lemminger, Kragelund
4. række
Ruth Lydiksen Nielsen, Kragelund - Ragnhild Ingrid Konradsen, Kragelund - Edith Mikkelsen, Kragelund - Ester Mine Andersen, Kragelund - Marie (Mie) Elise Johannesen, Elling - Inga Haarup, Kragelund - Else Agnethe Ammitzbøll Nielsen, Frederiksdal - Gerda Thyra Pedersen, Funder Nørhede
 

Billede mangler
Konfirmeret 6. oktober 1940 i Funder, Pastor Lidegaard

Børge Johansen, Hesselskov - Jørgen Peter Jørgensen, Kragelund - Niels Martin Henry Mikkelsen, Frederiksdal - Anna Ankersen, Hesselskov - Agner Hedegaard Jensen, Funder By - Gunnar Vagner Hansen, Funder K. - Bent Nielsen Fisker, Sejlgårds Mark - Ruth Kristoffersen, Funder Kirkeby - Gudrun Marie Larsen, Funder Kirkeby - Elisabeth Jacobine Pedersen, Funder Mark - Oda Sonja Magnussen, Funder By - Ritta Migga Madsen, (Funder Nørhede) Silkeborg - Edith Munch Pedersen, Funder By

Billede mangler
Konfirmeret 30. marts 1941 i Kragelund, Pastor Nissen, Engesvang
Leo Cuminerau Sørensen, Refshale - Henry Kristian Løhde Kristiansen, Buskhede -Emmanuel Siggaard Skov, Frederiksdal - Sejer Emil Jensen, Kragelund - Ernst Højbo Skov, Hesselskov - Jens Bech Lauridsen, Kragelund - Arne Ejvind Hansen, Hesselskov - Agner Harry Nielsen, Buskhede - Jenny Minna Andersen, Charlottenlund - Elly Elisabeth Ammitzbøll Nielsen, kragelund - Asta Løhde, Refshale - Anna Marie Jensen Møller, Frederiksdal - Edith Bøjlesen, Kragelund - Egon Rohde, Funder - Signe Elisabeth Sørensen, Elling - Lilly Fisker, Sejlgård Mark - Else Marie Nielsen, Funder Nørhede - Thine Line Voldby, Tollund



Konfirmeret den 28. september 1941 i Funder Kirke

Bagerst
Kresten H. Lidegaard, sognepræst
2. række
Niels Henrik Sølvsten, Skærskovhede - Harry Jensen, Sejlgaards Mark
3. række
Doris Emma Pedersen, Funder Mark -
Eva Lisbeth Hansen, Funder By - Asger Østergaard Thomsen, Frederiksdal - Axel Kristensen, Funder Kirkeby - Jens Aage Hansen, Christianshøj - Vera Nielsen, Frederiksdal
4. række siddende
Karin Bodil Jensen, Sejlgaard Mark - Margrethe Nielsen, Funder Kirkeby - Minna Würtz Bondgaard, Elling Nygaard - Eva Kathrine Pedersen, Tollund Mark - Annelise Marie Pedersen, Sejlgaards Mark
mangler på billedet
Rasmus Rask Jensen, Charlottenlund
 

Billede mangler
Konfirmeret 29. marts 1942 i Kragelund

Harry Johansen, Hesselskov - Ejler Viggo Holmslykke Christensen, Kragelund Skov - Egon Jensen, Kragelund - Alfred Nielsen, Elling Hedehus - Børge Porse, Skovgård - Jens Møller Lidegaard, Kragelund Præstegård - Peder Jørgensen, Frederiksdal - Svend Andersen, Kragelund - Henning Marius Mikkelsen, Frederiksdal - Kaj Haarup, Kragelund - Jens Karl Jensen, Kragelund - Karsten Hedegaard Henriksen, Refshale - Asger Sigurd Konradsen, Kragelund - Henry Rasmussen, Charlottenlund - Tage Løhde, Refshale - Karl Cuminerau Sørensen, Refshale - Anna Kistine Nielsen, Buskhede - Agnes Marie Mogensen, Refshale - Elly Johansen, Kragelund Skov - Alice Gramm Mogensen, Kragelund - Helene Ninna Hedegaard, Kragelund - Karen Pedersen, Frederiksdal - Elinora Elisabeth Hansen,  - Verner Kongsgaard Jacobsen, Funder - Lis Madsen Fisker, Sejlgårds Mark - Ruth Oliver Madsen, Elling - Eli Meldgaard, Sejlgårds Mark - Rita Bertinne Holst, Sejlgårds Mark - Tove Clausen, Hørbylunde

 


Konfirmeret 4. okt. 1942 i Funder Kirke
Bagest
Nissen, Engesvang - Kresten H. Lidegaard - Johanne Lidegaard

2. række
Jens Regnar Jensen, Hesselskov - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
3. række
Ulla Holm Jensen, Boelshøj - Frida Amstrup Kristensen, Funder Kirkeby - Else Ebertsen Nordbjerg, Skærskovhede - 4 - Inga Dagny Jensen, Hesselskov - 6
Til fordeling

 - Gunnar Nielsen, Kragelund -  -  - Anker Niels Skaarup Jensen, Funder Nørhede - Aksel Nørgaard Pedersen, Funder Nørhede - Niels Verner Nielsen, Funder Kirkeby - Ernst Kristian Voldby, Tollund Mark - Inga Würtz Bondgaard, Elling Nygård -

 


Konfirmeret 4. april 1943 i Kragelund Kirke

Bagerste række
Pastor Nissen - Pastor Kresten H. Lidegaard
2. Række
Egon Skov Hansen, Sortehøjhus  - Edith Christensen (Østermark), Malmhøj - Edith Pedersen, Kragelund Skov - Anna Petrea Nielsen, Funder - Birtha Marie Hansen, Funder Kirkeby - Oda Mortensen, Charlottenlund -  Jens Anton Salhøj Nielsen, Christianshøjgård
3. række
Ejler Siggaard Skov, Frederiksdal - Holger Sehested, Kragelund - Svend Børge Nielsen, Malmhøjhus - Frank Henrik Holm, Kragelund - Harry Rask Jensen, Charlottenlund (Fynbo) - Knud Andersen, Elling - Bent Thorvald Christensen Vestergaard, Kragelund - Villy Lau, Christianshøj - Peder Pedersen, Funder K
Foreste række
Karen Gerda Pedersen, Charlottenlund Teglværk - Ella Irene Mikkelsen (Musse), Kragelund - Elna Mortensen, Charlottenlund  - Sonja Randi Pedersen, Refshale - Erna Pedersen, Funder Nørhede - Jenny Viola Nielsen (Løjtnant), Elling Hedehus  - Ella Mariane Nielsen, Buskhede - Erna Kristine Christensen, Skærskovhede



Konfirmeret 3. Okt. 1943 i Funder Kirke

Bagerste række fra venstre
Orla Thomas Sørensen, Abildskov - Godtfred Pedersen, Kragelund Skov - Børge Kramer Christensen, Malmhøj - Nissen, Engesvang - Kresten H. Lidegaard - Johanne Lidegaard - 7 - 8 - Henning Pedersen, Harbolunde
Forreste række
Dagmar Elsing Hjord Nielsen, Funder - Bodil Kramer Christensen, Malmhøj - Gerda Ebertsen Nordbjerg, Skærskovhede - Ellen Kirstine Thomsen, Frederiksdal Fattiggård - Bodil Sølvsten, Skærskovhede - Anne Marie Johansen, Kragelund - Solveig Mortensen, Frederiksdal Forskole - Ellen Kirstine Jensen, Stenholtgård
Til fordeling
Ehly Kirstine Marie Johansen, Hesselskov - Poul Hedegaard Kristoffersen, Abildskovgård - Henning Pedersen, Harbolunde - Ejvind Hjort Pedersen, Skærskovhede  -

Billede mangler
Konfirmeret 2. april 1944 i Kragelund Kirke

2. april i Kragelund, Pastor Lidegaard

Børge Gramm Mogensen, Kragelund - Ove Bent Nielsen, Buskhede - Gunnar Thøgersen, Christianshøj - Eberhart Bech Skov, Kragelund - Poul Porse, Kragelund Skov - Thomas Porse, Kragelund Skov - Peder Vilhelm Løhde Kristiansen, Vindbjerg - Hans Christian Haarup, Kragelund - Jens Cuminerau Sørensen, Bøllingsø - Inger Hansen, Kragelund - Lis Beate Skov, Hesselskov - Erna Andersen, Kragelund - Rita Løhde, Refshale - Kirstine Bøjlesen, Kragelund - Margrethe Louise Kristensen, Kragelund - Grethe Jensen, Frederiksdal - Karen Holmslykke Christensen, Kragelund Skov - Thorkild Vad Meldgaard, Sejlgårds Mark - Jens Ove Bondgaard, Elling Nygård - Tage Nielsen, Funder Kirkeby - Villy Højgaard Jørgensen, Funder Kirkeby -Møller Urskov Mortensen, Funder Nørhede - Henry Hedevard Sørensen, Elling - Benny Sørensen, Funder Kirkeby


Konfirmeret 1. oktober 1944 i Funder Kirke

Bagerste række
Pastor Lidegaard - Ejvind Olesen, Frederiksdal - Harry Mikkelsen - Else Lidegaard
2. række
Hans Lindhart Andersen, Charlottenlund - 2 - 3 - 4 - Vagn Dam Jensen, Funder By – Jens Lidegaard - Pastor Nissen
3. Række
Aage Nørgaard Petersen, Funder - Kristian Mortensen, Charlottenlund - Elva Marie Lyngaa, Kragelund -  Anna-Lise Clausen, Funder - Margit Juhl, Funder - Vagner Jensen (dragon), Kragelund - 7
Til fordeling
Laurits Kristian Bach, Silkeborg - Freddy Georg Mortensen, Buskhede - Eigil Flemming Wagner, Funder - Søren Ingemann Jensen, Funder

 


Konfirmeret 25. marts 1945 i Kragelund Kirke
Bagest
Egon Ejler Brink, Kragelund Skov - Johanne Lidegaard - tjenestepige - Pastor Lidegaard - Hjælpepræst Dam
2. række
Jørgen Herman Sørensen, Tollund - Hans Henrik Løhde, Refshale - Bjarne Hedegaard Henriksen, Kragelund
3. række
Svend Kramer Christensen, Kragelund - Jens Heine Overgaard, Balle Overgaard - Edel Skov, Hesselskov -
Else Primdahl Lidegaard, Kragelund Præstegård- Ruth Gam Overgaard, Kragelund - Anne Birthe Blok, Funder Bakke - Ida Mortensen, Charlottenlund - Edith Ammitzbøll Nielsen, Frederiksdal
4. række
Anna Kirstine Kristensen Hesel, Funder - Meta Mathilde Johansen, Kragelund - Vera Annelise Pedersen, Charlottenlund - Else Andersen, Kragelund - Lilly Harrit Mikkelsen -
Else Marie Holst, Sejlgård Mark
 


Konfirmeret 7. oktober 1945 i Funder Kirke
Bageste række
Karl Egon Andreassen, Sejlgårds Mark - Arne Sørensen, (Klode), Funder Station - Fru Lidegaard - Pastor Lidegaard - Bent Asmus Pape, Nørskovgård - Svend Åge Sølvsten, Skærskovhede
2. række
Edith Nielsen, Christianshøj  - Karen Nielsen Rask, Christianshøj - Betty Meldgaard, Sejlgårds Mark - Asta Hansen, Elling
Mangler på billedet
Svend Aage Nielsen, Frederiksdal (4. okt. i Kragelund Kirke)



Konfirmeret 7. april 1946 i Kragelund

Bagerste række fra venstre
Hjælpepræst - Svend Erik Johansen, Hesselskov - ? - Hans Asbjørn Jensen, Tollund mark - ? - ? - Vagn Niels  Pedersen, Sdr. Frederiksdal - Harry Jensen, Frederiksdal
2.række
Johannes Beck Skov, Kragelund - Annelise Margrethe Sørensen, Elling - Karen Emma Kongsgaard Jacobsen, Funder Nørhede - Anna Marie Sandfelt Pedersen, Rydalsminde - Sonja Marie Nielsen, Tollund Mark - Martha Sandfelt Pedersen, Rydalsminde - Kresten H. Lidegaard
3. række
Lissi Sørensen, Funder Kirkeby - ? - ? - ? - ? - ? - Anna Margrethe Laursen, Kragelund Skov - ? - Erna Valborg Nielsen, Dalsgård mark
Til fordeling
Otto Kvist Andersen, Hesselskov - Vagner Marinus Sørensen, Refshale - Jørgen Jensen, Refshale - Helga Haarup, Kragelund - Gerda Irene Dissing, Kragelund Bakkegården - Inga Mikkelsen, Kragelund - Yrsa Emma Nielsen, Kragelund Mark - Margit Dam Overgaard, Boelshøj - Johanne Marie Kristensen, Kragelund Kro

Billede mangler
1946 29. september i Funder, Pastor Sørensen

Hilda Jutta Jensen, Hesselskov - Betty Breüner Jensen, Frederiksdal - Gerda Jørgine Mikkelsen, Frederiksdal - Harriet Anna Skov, Kragelund - Ove Steinicke Christensen, Funder By - Bendt Harry Vinding, Brædstrup - Børge Ambrosius Jensen, Grøndals Mark - Inga Hansine Nielsen, Funder Kirkeby - Magna Marie Kristensen Hesel, Funder Kirkeby

Billede mangler
1947 30. marts i Kragelund, Pastor Lidegaard
Børge Agerholm Jørgensen, Kragelund - Henning Pedersen, Kragelund - Emil Skov Hansen, Boelshøj - Jens Thøgersen, Christianshøj - Sigurd Andreas Rasmussen, Fastruplund - Søren Vad Lemminger, Kragelund - Christian Mortensen, Charlottenlund - Børge Urhskov Jespersen, Kragelund - Egon Nielsen, Malmhøj - Jens Harlev Madsen, Charlottenlund - Christen Stenholt, Frederiksdal - Grethe Juliane Agerholm, Kragelund - Greta Gam, Refshale - Else Bøjlesen, Kragelund - Irma Emilie Bøjlesen, Refshale - Ida Hansen, Kragelund - Grethe Marna Ankersen, Kragelund - Tove Karen Lyngaa, Kragelund - Bente Bech skov, Kragelund - Anna Andersen, Kragelund - Grethe Würtz, Kirkebjerggård, Funder sogn - Vibeke Hesel, Funder Kirkeby  - Gerda Marie Kongsgaard Jakobsen, Kongshede

Billede mangler
1947 28. september i Funder
, Pastor Lidegaard

Eigil Henriksen, Frederiksdal - Gunnar Ejgil Nielsen, Mausing - Kaj Werner Nielsen, Funder Bakke - Ingvard Munch Pedersen, Funder By - Kristian Anker Rasmussen, Funder Kirkeby - Grethe Vilhelmine Løhde, Funder Kirkeby - Minna Marie Mathilde Lysdahl Sørensen, Funder St. - Gudrun Hedegaard Kristoffersen, Abildskovgård - Gerda Hansen, Funder Kirkeby - Thyra Christensen, Funder By - Gerda Sørensen, Funder Kirkeby

Billede mangler
1948 21. marts i Kragelund, Pastor Lidegaard

Søren Hansen Haarup, Kragelund - Anders Birklund Kusk, Buskhede - Niels Jensen Møller, Frederiksdal - Peder Jensen Møller, Frederiksdal - Søren Peter Agerholm, Kragelund - Villy Petersen, Kragelund Skov - Herding Jensen, Frederiksdal - Hans Regnar Jensen, Kragelund - Svend Märcher Laursen, Frederiksdal - Tage Agerholm, Frederiksdal - Egon Thomas Johansen, Hesselskov - Ida Kamma Hansen, Boelshøj - Else Viola Skov, Hesselskov - Frida Rasmussen, Kragelund
- Alice Overgaard, Balle Overgård - Inga Kristensen, Frederiksdal - Svend Aksel Hansen, Funder Kirkeby

Billede mangler
1948 26. september i Funder, Pastor Lidegaard
Vagn Nørgaard Pedersen, Funder Nørhede - Per Bondgaard, Elling Nygård - Kaj Hansen, Funder Kirkeby - Kresten Børge Kristensen Hesel, Funder Kirkeby - Britta Nielsen, Tollund - Henny Dagny Kristoffersen, Funder Kirkeby - Doris Jensen, Funder By - Inga Andersen, Funder Kirkeby - Marie Fisker, Funder By - Henny Rasmussen, Funder By - Mona Clausen, Harbolunde - Vita Irene Marie Rasmussen, Overgård Mark

Billede mangler
1949 27. marts i Kragelund, Pastor Laumann, Engesvang
Børge Hansen, Kragelund - Niels Werner Løhde Christiansen, Vindbjerg - Bent Uhrskov Madsen, Elling - Kruse Nedergaard Mikkelsen, Kragelund - Jørgen Hansen, Kragelund - Henning Nielsen, Kragelund Skov - Alfred Lau, Christianshøj - Anton Sølvsten, Skærskovhede - Jens Hønholt Jørgensen, Frederiksdal - Jens Peder Nørlund Kusk, Buskhede - Kristian Mogensen, Kragelund - Karl Mogensen, Kragelund - Jørn Dam Overgaard, Kragelund - Harry Vilhelm Villemand Nielsen, Charlottenlund - Birthe Vinderslev Nielsen, Kragelund - Edith Pedersen, Kragelund - Lissy Uhrskov Jespersen, Kragelund - Aase Øvlisen Nielsen, Funder Kirkeby - Eli Porse, Skovgård Sinding Hede - Grethe Marie Nørlund Kusk, Buskhede - Asta Holmslykke Christensen, Kragelund Skov - Signe Bech Skov, Kragelund - Ritha Nielsen, Charlottenlund - Else Marie Møller Jensen, Funder Kirkeby -Sonja Inga Sørensen, Kragelund - Karen Gam, Refshale - Ida Mortensen, Hesselskov - Ane Kirstine Sund, Frederiksdal - Aase Jeppesen, Elling - Bente Jensen, Frederiksdal

 



Konfirmeret
2. oktober 1949 i Funder af Laumann, Engesvang (Lidegaard død)
Bageste række
Bregmar Urskov Madsen, Elling -  Egon Dueholm Bøjlesen, Tollund  - Bent Oluf Sørensen, Elling - Frede Kaae  Pape, Tollund
2. række
Ruth Johansen, Hesselskov - Ninna Johansen, Hørbylunde - Anna Braüner Jensen, Frederiksdal - Henny Sørensen, Elling
 


Konfirmeret  den 26. marts 1950 i Kragelund Kirke

Første hold med Sigvald Grøn

Øverste række fra venstre forskudt
Finn Petersen, Buskhede - Carl Johan Maximilian Pape - Erling Haarup, Kragelund - Arne Agerholm, Kragelund - 5 - Henning Smedegaard Marquart, Christianshøj  - Regner Bernhard Holm, Kragelund - 8 - Ove Haarup, Kragelund - Tage Hansen, Kragelund - Anton Christensen Hesel, Funder Kirkeby - Egon Jensen, Kragelund Skov
2. række
Sigvald Grøn sognepræst - Elin Dam Overgaard, Kragelund Mark - Inga Andersen, Kragelund - Erna Vinderslev Nielsen, Kragelund - Anny Elsie Mikkelsen, Kragelund - Harry Nielsen, Elling - Kristian Ankersen, Kragelund
3. række
Mona Johansen, Stenholt Skov - Inger Agerholm, Kragelund - Ritha Brinck, Kragelund Skov - Ragnhild Melgaard, Sejlgård Mark - Rita Sofie Andersen, Frederiksdal - Gerda (Høgh) Pedersen, Frederiksdal
Til fordeling
Niels Engelund Christensen, Frederiksdal - Vagn Schmidt Knudsen, Funder Nørhede

 
Konfirmeret 1. okt 1950 i Funder* og 8. april 1951 i Kragelund

Bagerst fra venstre
Tonny Lysdahl Sørensen, Funder Station  - 2 - 3 - Knud Verner Jensen, Funder Kirkeby* - Anna Mortensen, Hesselskov - Jørn Märcher Laursen, Frederiksdal* - Asger Vilhelm Ammitzbøll, Christianshøj* - Sigvald Grøn
Forreste række
Inger Johansen, Hesselskov - 2 - Ruth Clausen, Hørbylunde*  - 4 - Edith Marie Sund, Frederiksdal - Gerda Marie Wacherhausen, Stenholt - 7
Til fordeling
*1. oktober i Funder, Pastor Sigvald Grøn
Børge Nielsen Fisker, Sejlgård Mark -  Anna Margrethe Fisker, Funder By - Ingrid Marie Pedersen, Funder Kirkeby - Tove Thomsen, Funder Kirkeby - Bodil Hedegaard Kristoffersen, Abildskovgård - Karen Margrethe Pedersen, Sejlgård Mark


Konfirmeret 8. april 1951 i Kragelund
Bagest
Verner Nygaard Pedersen, Tollund - Viktor Bruno Johansen, Hørbylunde
2. række
1 - Harry Kongsgaard Jakobsen, Kongshede -
Bent Lyngaa, Kragelund  - Jens Andersen, Funder Kirkeby - Bent Nielsen, Tollundgård - Pastor Sigvald Grøn
3. række
Jens Peter Vinderslev Nielsen, Kragelund - 2 - Karl Vinderslev Nielsen, Kragelund - 4 - Birger Kristoffersen, Funder Kirkeby
4. række
Gerda Marie Wacherhausen, Stenholt - Gudrun Elisabeth Laursen, Kragelund Skov  - Emmy Elfrida Bøjlesen, Refshale - Jytte Bech Skov, Kragelund - 5 - Tove Andersen, Funder Kirkeby - Yrsa Hørdum, Funder Nørhede - 8
5. række
Randi Elvira Jakobsen, Buskhede - Vera Bøjlesen, Tollund - Betty Uhrskov Madsen, Elling - Jette Vad Lemminger, Kragelund - Elsa Lis Wagner, Ny Grøndalsgård - Kirstine Nielsen, Kragelund - Ella Hørmann, Refshale -  Lydia Bøjlesen, Kragelund
Til fordeling

Ove Gam, Refshale  - Bent Rasmussen, Overgård Mark -  Kirsten Rosgaard Kristensen, Buskhede -  Henning Larsen, Balle Sogn - Poula Kirstine Knudsen, Funder Mark

Billede Mangler
1951 23. september i Funder, Pastor Sigvald Grøn

Leo skov Hansen, Boelshøj - Sonja Agerholm, Frederiksdal - Esther Pedersen, Kragelund - Kristian Bentsen, Funder Nørhede - Orla Pape, Nørskovgård  - Vera Marie Rohde, Harbolunde


1952 30. marts i Kragelund,
 Børge Rasmussen, Bølling Sø - Jørgen Bøjlesen, Bølling Sø - Agner Rasmus Jensen, Buskhede - Carl Rask Jensen, Charlottenlund - Jens Kruse Mortensen, Charlottenlund
Kurt Amstrup Lücke Kristensen, Funder Kirkeby - Villy Svend Hegelund Christensen, Funder By - Svend Smedegaard Marquart, Christianshøj - Evan Nedergaard Mikkelsen, Kragelund - Ib Kristoffersen, Funder Kirkeby
Anna Kirstine Pedersen, Tollund - Ellen Marie Ammitzbøll Nielsen, Christianshøj - Grethe Nielsen, Kragelund - Lis Dam Overgaard, Kragelund - Lissy Lilian Agerholm, Kragelund - Pastor Sigvald Grøn



Konfirmeret 29. marts 1953 i Kragelund
Bagest
Tage Kongsgaard Jakobsen, Kongshede - Erling Nielsen Fisker, Abildskov - Verner Johansen, Hesselskov - Henning Thøgersen, Christianshøj - Erik Juul Laursen, Kragelund Skov - Agner Rasmussen, Charlottenlund - Claus Jørn Madsen, Elling
2. række
Hans Rasmussen, Christianshøj - Verner Erling Lau, Refshale - Arne Peter Villemand Nielsen, Charlottenlund - Hardy Nedergaard Mikkelsen, Kragelund - Ville Løhde, Refshale
3. række
Pastor Sigvald Grøn - 2 - Ida Connier Nielsen, Kragelund - Olivia Bøjlesen, Refshale - Rita Mikkelsen, Refshale - Anne Marie Klausen, Frederiksdal
4. række
Anna Metha Hansen, Boelshøj - Betty Kirstine Kristensen Hesel, Eskebakgård - Gerda Jørgensen, Funder Kirkeby? - Ruth Alis Nielsen, Refshale - Anna Grethe Søndergaard Pedersen, Buskhede - 6
Til fordeling
 Søren Sommer Pedersen, Kragelund - Martin Virklund Pedersen, Refshale -  John Bjarne Hansen, Sejlgård Mark - Rita Birgit Pedersen, Skærskovhede - Erna Bøjlesen, Tollund


Konfirmeret 4. april 1954 i Kragelund
Bagest
Pastor Sigvald Grøn - Børge Hovgaard Madsen, Funder Mark - Jens Erik Søndergaard Pedersen, Buskhede - Arne Haarup, Boelshøj - Niels Peter Johansen, Kragelund Skov - Kristian Harlev Madsen, Charlottenlund - Børge Thomsen, Tollund
2. række
Jørgen Peter Kristensen Hesel, Eskebækgård - Benny Busk Sørensen, Rydalsminde Mark - Karl Svend Ammitzbøll Nielsen, Christianshøj - Rita Madsen, Frederiksdal
3. række
Karen Grøn - Bruno Haarup, Kragelund - Leif Erling Larsen, Christianshøj - Jens Nielsen Fisker, Abildskov - Ejgil Rohde, Abildskov - Viggo Johansen, Hesselskov - Rita Christensen Hesel, Eskebæk - Lora Vivi Nielsen, Abildskov
4. række
Karen Theodora Pedersen, Skærskovhede - Kirstine Rasmussen, Frederiksdal - Jonna Troelsen, Frederiksdal - Birthe Nielsen Rask, Frederiksdal - Helle Marie Laursen, Kragelund Skov - Tove Birgit Anchersen, Refshale - Ester Jensen, Kragelund - Elin Jensen, Kragelund
Mangler
Kaj Hvidbjerg Madsen, Funder Kirkeby


Konfirmeret 1955

20. marts i Kragelund kirke, *27. marts i Funder kirke

Bagerste række fra venstre
*Preben Johansen, Hørbylunde - Erik Bech Skov, Kragelund - Ejnar Pedersen, Kragelund - Anders Grøn, Kragelund - Henry Jensen, Kragelund Skov (Møllesvend) - Pastor Sigvald Grøn 
2. Række
*Vera Munch Jakobsen, Funder Kirkeby -
Yrsa Henriksen, Frederiksdal - Poul Lindhardt Brokholm, Hesselskov - Erik Agerholm, Kragelund - Svend Aage Jensen, Sdr. Frederiksdal - Vagner Mortensen, Hesselskov - *Hans Orla Vagner, Funder - *Arne Bomholt Jensen, Funder By
3. Række
*Henny Østergaard Frandsen, Tollund -
Edith Agerholm, Kragelund - *Betty Bondgaard, Elling - Gerda Jensen, Buskhede (Kurv) - Vera Wacherhausen, Klode Mølle - *Lissy Hovgaard Madsen, Funder Mark - Inga Hansen, Kragelund



1956 Funder 18. marts, Kragelund 25. marts
ved Pastor Sigvald Grøn
Rasmus Ejner Rasmussen, Christianshøj - Erling Rasmussen, Refshale - Bent Bøgelund Nielsen, Refshale - Hans Ove Jensen, Vinterlyst - 5 - Holger Friborg Christensen, Frederiksdal
Arne Damgaard Jensen, Funder By - Niels Kusk Haarup, Kragelund - 3 - 4 - 5
1 - 2 - 3 -
Flemming Rask Jensen, Charlottenlund - Poul Erik Johansen, Kragelund Skov
Karl Eigil Jensen Holm, Boelshøj - Valther Troelsen, Frederiksdal - Karsten Villemann, Kragelund - 4 - 5 - Jens Kristian Rasmussen, Sejlgårds Mark - 7 - Ritha Johansen, Hesselskov
1 -
Henny Thøgersen, Christianshøj - 3 - Magny Fruerlund, Kragelund - Ellen Andersen Brink, Kragelund - 6 - 7

Til fordeling
 Jens Grøn, Kragelund - Kristian Georg Nielsen, Kragelund -
 Niels Vagn Haarup, Elling -  - Knud Erik Jensen, Funder Nørhede - Erik Bording Nielsen, Funder Bakke - Karl Holsgaard Thomsen, Funder K. - Arne Villy Pedersen, Funder Mark - Niels Peder Manfred Pedersen, Funder K. - Jens Kristian Rasmussen, Sejlgårds Mark - Arne Gam Sørensen, Brohus - Erling Busk Sørensen, Rydalsminde Mark - Bent Willemann, Tollund -

Eva Gam, Malmhøj -  - Irene Søndergaard Pedersen, Malmhøj -  -  - Bodil Marie Nyhus, Kragelund
Gerda Fisker, Funder By - Gerda Viola Christensen Hesel, Funder K. - Eva Marie Christensen, Funder Bakke - Linda Anni Madsen, Funder K. - Inger Kirstine Vangsgaard, Elling
 


Konfirmeret 1957
Kragelund 31. marts, Funder 7. april
ved Pastor Sigvald Grøn

Bagerste rækker forskudt
John Østergaard Frandsen, Elling - Erling Rimmer Larsen, Buskhede - Leo Hørdum, Funder Nørhede - Preben Larsen, Funder Kirkeby - Bruno Harly Andersen, Løgager, Them -  Leo Borris Kristiansen, Christianshøj

Erik Kresten Kristensen Hesel, Eskebæk - Eigil Amstrup Lücke Kristensen, Funder Kirkeby - Kurt Willemann, Tollund -  Gunnar Hovgaard Madsen, Funder Nørhede
 - Harry Rosgaard Kristensen, Buskhede -- Henry Knudsen, Elling
 
Karen Grøn - Minna Stenholt, Kragelund - Lilly Marie Johansen, Hesselskov - Magna Bøjlesen, Refshale - Eva Høgh Jeppesen, Kragelund - Ritha Agerholm, Kragelund - Karen Overgaard Sørensen, Funder Mark – Pastor Grøn

Anne Rasmussen, Frederiksdal - Edel Thorsøe Christensen, Frederiksdal - Grethe Knudsen, Elling - Karen Margrethe Stenholt, Tollund -  Inger Knudsen, Elling - Solveig Bennetsen, Hørbylunde

Mangler
Kirsten Klejnstrup Christiansen, Frederiksdal


Konfirmeret 1958
Funder 23. marts, Kragelund 30. marts
ved Pastor Sigvald Grøn
Bagerste række
1 - 2 - Mogens Holmslykke Pedersen, Frederiksdal  - 4 - 5
2. række
1 - 2 - Niels Orla Nielsen Rask, Frederiksdal -
Harlev Mortensen, Hesselskov - 5 - 6
3. række
1 - Ellen Margrethe Rasmussen, Christianshøj - 3 - 4 - Nancy Lindegaard Madsen, Frederiksdal  - 6 - Inger Pedersen, Kragelund - Sigvald Grøn
4. række
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - Inger Nielsen, Charlottenlund - Signe Henny Laursen, Frederiksdal
5. række
1 - Karen Grøn - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Til fordeling

Find Andersen, Kragelund - Knud Anckersen, Bøllingsø - Leif Jensen, Funder Nørhede - 
Torben Munk Nielsen, Kragelund - Søren Paaske, Kragelund - Arne Virklund Pedersen, Refshalegaard - 
 - - Kaj Dueholm Bøjlesen, Tollund - Bruno Klitgaard Carlsen, Elling - Leif Løhde Kristensen, Funder Bakke - Jørgen Fisker, Funder By - Ole Fisker, Funder Bakke - Knud Østergaard Frandsen, Elling - Vagn Damgaard Jensen, Funder By - John Folmer Johansen, Funder Skovhuse - Bjarne Flemming Pedersen, Skærskovhede - Gunnar Eske Pedersen, Funder Mark- Verner Søndergaard Pedersen, Buskhede - Mogens Hvas Rasmussen, Funder St. - John Busk Sørensen, Sejlgårdsmark 
Jette Hønholt Christensen, Frederiksdal - Gerda Dam, Malmhøj - Dagny Grøn, Kragelund - Annie Hansen, Kragelund - Birgit Hansen, Frederiksdal - Emmy Hansen, Kragelund - Annelise Dybdal Jensen, Frederiksdal - Jonna Jensen, Frederiksdal -   Bodil Marquart, Christianshøj - Henny Birgit Mikkelsen, Kragelund -  - Anna Margrethe Overgaard, Kragelund - Birte Sommer Pedersen, Kragelund - ,
- - Henny Ambrosiussen, Funder Bk. - Anna-Lise Bøjlesen, Tollund - Ketty Kristensen, Funder K. - Else Margrethe Hansen, Funder K. - Sonja Abildskov Hansen, Funder K. - Ruth Agerskov Jakobsen, Funder Nørhede - Ellen Jensen, Funder bk. - Adda Evy Mimi Hansen Kauslund, Rydalsminde Mk. - Sonja Marie Larsen, Hvinningdal - Else Marie List, Funder Nørhede - Jeanette Løjmand Mortensen, Funder Bk. -  Elin Nørgaard Nielsen, Hvinningdal


Konfirmeret 1959  15. marts i Kragelund og  d. 22 marts i Funder
1. række forskudt
Kaj Nørregaard Petersen, Funder Stationsvej - Børge Kristian Jensen, Kragelund - Poul Ivan Petersen, Funder Stationsvej  - Knud Høegh Jeppesen, Kragelund –  Leif Poulin Overgaard Korup, Elling - Hans Jørgen Lysdal Hansen, Tøndborg - 7? -  Flemming Kristiansen, Frederiksdal  -  Børge Simonsen, Funder – Peder Damholt –  Pastor Grøn

Fru Grøn  -  Johannes Madsen, Funder – Jørgen Sølvsten Jensen, Funder  -  Bent Agerskov Sørensen, Funder  -  Poul Bording Nielsen, Funder  -  Erling Jensen, Funder –  Niels Arne Mikkelsen, Funder  -  Henning Rasmussen, Kragelund  -
Verner Wacherhausen, Klode Mølle

Bent Hesel, Funder – Margit Willemann, Kragelund  -  Doris Lemminger, Kragelund  -  Aase Nielsen, Kragelund –  Kirsten Rasmussen, Funder -  Lise Jensen (Fynbo), Funder – 7? -  8 ?  -  9 ?
 
Til fordeling
Jens Peter Kristensen, Overgårdsmark - - Niels Kristian Klausen, Frederiksdal -   - Poul Agerskov, Vinterlyst - Preben Nørgaard Nielsen, Frederiksdal - Jens Ankersen, Kragelund - Betty Margrethe Ankersen, Lille Klosterlund - Amalie Rimmer Larsen, Buskhede - Ingrid Birthe Rasmussen, Kragelund

Flemming Skovgaard Jespersen, Hørbylunde - Kaj Skærbæk Hvam, Funder By - Poul-Erik Sørensen, Funder Kirke - Jørn Peter Iversen, Funder Bakke - Tove Petersen, Funder By - Kirsten Poulsen, Funder Kirkeby - Inger Marie Hørnum, Funder Bakke - Inge Sørensen, Funder Bakke - Anne Mortensen, Funder By  - Else Knudsen Petersen, Funder Bakke - Bodil Johanne Haarup Jensen, Funder Bakke - Agnes Anita Lauridsen, Sejlgårds mark - Inger Margrethe Christensen, Tollund


Konfirmeret 1960
Kragelund 27. marts, Funder 3. april
ved Pastor Sigvald Grøn
Bagerste række
Finn Hermann Pedersen, Funder K. - 2 - Finn Sørensen, Hørbylunde - 4 - Erik Højer Kristensen, Funder By  - 6 - Flemming Bennetsen, Høbylunde - 8 - Søren Lysdal Hansen, Tøndborg
2. række
Henry Kristian Nielsen, Elling - Egon Christensen Hesel, Eskebak
3 række
1  - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - Pastor Sigvald Grøn
4. række
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - Inge Petrea Franck, Malmhøj
- Karen Margrete Märcher Laursen, Sdr. Frederiksdal - Birgit Mortensen, Hesselskov - Jenny Marie Hansen, Kragelund
5. række
Karen Grøn - Bente Solveig Larsen, Hvinningdal - Anne Marie Jensen, Kragelund Skov - 4 - 5 - Birthe Elisabeth Venø Hansen, Funder K. - Anne Elisabeth Busk Sørensen, Rydalsminde Mark* - Ingelise Tind Jensen, Elling - Hanne Rasmussen, Funder K. - Eli Harlev Madsen, Charlottenlund

Til fordeling
Egon Andersen Agerholm, Kragelund - Eric Brian Hedegaard, Christianshøj - Erling Rask Jensen, Charlottenlund - Kristian Boris Kristiansen, Christianshøj - Ejnar Østergaard Madsen, Tøndborg - Harry Bruno Nielsen, Kragelund - Verner Nielsen, Kragelund Skov - Herluf Nyhus, Kragelund - Thorkild Søndergaard Pedersen, Buskhede - Svend Pedersen, Kragelund - Kjeld Andreas Sund, Frederiksdal -- Kai Laurids Bylling, Funder St. - Andreas Clausen Christensen, Funder K. -  - - Jørgen Heiberg Kristensen, Funder K. -  -  - Carsten Juhl Petersen, Skærskovhede -
Jonna Holmslykke Andersen, Bøllingsø - Birthe Klejnstrup Christiansen, Frederiksdal - Anne-Grethe Christoffersen, Bøllingsø - Jonna Hørmann, Refshale -  - Birthe Høgh Jeppesen, Kragelund - Marie Christensen, Buskhede -  - Elin Marquart, Christianshøj -  - - Birgit Margrethe Rasmussen, Kragelund - Dorthe Bech Skov, Kragelund - - -  - Aase Bomholt Jensen, Funder By - - Ulla Irene Larsen, Hvinningdal - Lilli Grethe Mikkelsen, Funder K. -
29. november 1960*
Gunhild Sørensen, Kragelund
2. oktober 1960
Elly Marie Jensen, Kragelund - Kaja Agerskov, Kragelund


Konfirmeret 1961 ?. marts i Funder og 9. marts i Kragelund
Bagest
Niels Verner Hansen - Jørgen Knudsen - 3 - Kristian Knudsen - 5 - 6 - 7 - Bent Hansen - Poul Olsen
2. række
Børge Andersen - Erik Sørensen - Karl Overgaard - Søren Kristian Mikkelsen - Jens Anker Stenholt - Kurt Nielsen (Revl) -
Pastor Sigvald Grøn
3. række
Fru Karen Grøn - 2 - Bente - Steen Larsen - Arne Rask - 6 - Anne Birthe Vangsgaard - Elin Lassen - Kirsten Facius - 10
4. række
1 - 2 - 3 - 4 - ? Skov -
Inge Lise Jensen - ? List - Tove Hansen - Anny Carlsen


1962
1. række forskudt
Gert Thorsøe Christensen, Frederiksdal  - Thomas Stenholt, Kragelund - Preben Agerholm Jacobsen - Jens Tøndborg Skov Lauridsen, Frederiksdal - 5 - Gunnar Jensen - Vagn Larsen - 8 - Bent Riis Jensen- Jørgen Østergaard - 11 - Niels Jensen
Karen Grøn - 2 - Ejgild Knudsen - Bent Andreassen Vindum, Charlottenlund - Bent Jensen - Steen Pedersen - Henning Due -
Pastor Sigvald Grøn
Novi Amstrup Kristensen - Ole Rasmussen, Funder K. - 3 -  Jens Christian Christensen, Frederiksdal - Steen Mortensen, Frederiksdal - Ingvard Kristensen - 7 - 8 - 9 - 10
1 - Inger Østergaard - 3 - 4 - Aase Fogtstad Østergaard - Joan Johansen, Frederiksdal -  Jette Märcher

 


Konfirmeret 1963
Bagest række
 
John Hansen - Ernst Nielsen - Kristian Pedersen - Peer Stenholt - Frederik Kristiansen - Ove Riis Jensen - 7
2. række
 Mikael Franck - Arne Johansen - Henning Nielsen - Villy Fisker - Ib Pedersen - Per Hesel - 7 - Knud Busk Sørensen
3. række
 Steen Mikkelsen - Knud Hesel - 3 - Gustav Holdgaard - Jens Overgaard - Jørgen Pedersen - Søren Busk Sørensen
4. række
 Jørgen Nielsen - Jytte Rasmussen - Inger Rasmussen - Anna Marie Tind Jensen - Birgit Jensen - 6 - Lisbeth Møller - Ruth Kristensen -
Pastor Sigvald Grøn
5. række
Karen Grøn - Kirsten Woldby - Tove Villemann - Else Nielsen - Else Kousgaard - 6 - Lis Rasmussen - Sinna Troelsen



Konfirmeret 10. maj 1964
 
Pastor Sigvald Grøn
Bagest række
Jørgen Pedersen - Tage Hønholt - Viggo Agerholm Jakobsen - Gunnar Jensen - Bjarne Kristiansen - Eigil Pedersen - Børge Mortensen - Flemming Carlsen - Regnar Agerholm
2. række
Leif Arne Johansen - Jens William Jensen - Jens Mikael Madsen - Carl Johannes Facius - Hans Vindum - Lis Ankersen - Frida Jensen - Hans Jørgen Larsen
3. række
Jytte Haarup - Sonja Due - Ellen Margrethe Johansen - Inge Lise Johansen (tvillinger) - Annelise Rahbek Sørensen - Anne Marie Jensen - Mona Haarup Lassen - Lilly Rasmussen - Birgitte Rosgaard - Elly Sørensen -  Karen Grøn
4. række
Hanne Märcher - Ida Marquart - Mona Jensen - Erna Jørgensen - Anne Lis Andersen - Anne Sørensen - Ingrid Mikkelsen - Inger Rasmussen


Konfirmeret 1965
Bagerste række meget forskudt
Poul Juul - Jarl Wendt - Erik Pedersen - Preben Salomonsen - Jens Nielsen – Jens Viktor Madsen - Eigild Mortensen - Jens Erik Johansen - Ole Jørgensen - Jørgen Due - Knud Laursen - Thorkild Nielsen - Herluf Friborg Christensen - Hardy Nielsen - Torben Lemminger - Orla Andersen

Svend Åge Ankersen - Hans Erik Sørensen - Svend Erik Due - Jens Peter Hansen - Niels Andersen - Kjeld Kjeldsen - Tony Bøjlesen - Pastor Grøn

Fru Grøn – Kurt Facius  -  Hanne Nielsen – Bente Østergaard Madsen – Ella Johansen – Sigrid Sørensen – Bodil Voldby –  Nina Kristiansen –
  Bente Nielsen –  Inge Marie Jensen –  Inge-Lise Hansen

Karen Rasmussen  -  Lilli Konradsen–  Annette Jensen -  Lene Ravn Hansen - Margit fogstad - Ellen Margrethe Rimmer Larsen –
Astrid Holdgaard  – Birthe Børding  – Gurli Villekjær Pedersen


Konfirmeret 1966
bagest
Martin Jensen
- Niels Kousgaard - Gunnar Bennetsen -
Leo Pedersen
2. række
Lene Jensen - Lis Sørensen - Johnas ? - Børge Jensen - Arne Konradsen - Gurli Østermark - 7 -  Edith Andersen - Margit Jensen - Pastor Grøn
3. række
Arent Ginnerup - 2 - Ole Vindal Eriksen - Erik Nyhus - Knud Bøgelund Nielsen - 6 - Søren Rasmussen - 8 -
4. række
Fru Grøn - Britta Jensen - Oluf Eriksen - Børge Rasmussen - Knud Poulsen - Klaus Pedersen - 7 - 8 - Arne Grøn -  Poul Erik Pedersen - Henriette Schjødt
5. række
Susanne Hansen - Erna Dam - Edith Møller - Lis Due - Elsa Rosenberg - Bjørg Jensen - Kirsten Jensen - Marianne Bøjlesen -  Henny Søndergaard Jensen - Henny Jensen - Eva Jensen


1967 Kragelund
Pastor Grøn - Hans Kurt Jensen - Johnny Majgaard Skov - Jørgen Kristiansen, Frederiksdal - Erling Hugo Andersen, Frederiksdal - Lars Pedersen - Frode Bech Andersen, Refshale - Jens Jørgen Jensen, Frederiksdal - Jørgen Skorstensgaard, Kragelund
Ejnar Emil Anchersen, Refshale - Jørn Møller Nielsen, Buskhede - Martin Søndergaard Jensen, Frederiksdal - Bent Jensen - Jørgen Nielsen - Henrik Eriksen, Frederiksdal - Gudmun Keller, Kragelund
Jørgen Damholt Kristensen - Henning Friborg Christensen, Frederiksdal - Peter Bech Lauridsen - Finn Skov, Frederiksdal - Peder Porse
Jette Skov - Gitte Nørgaard Nielsen - Mary Christina Hansen - Karen Rasmussen


1967 i Funder
Kaj Erik Mikkelsen - Hans Jensen - Kurt Vad - Kurt Sørensen  - Johnny Mortensen - Bjarne Jensen - Pastor Grøn
Hans Ove Due - Jette Jensen - Elsa Skivesen - Conny Skovgaard Jespersen - Hanne Kousgaard - Ingrid Madsen - Kirsten Kristensen - Anni Madsen - Jørgen Mortensen
Anne Marie Pape - Erma Korsbakke - Else Jensen - Lis Pedersen - Anna Marie S
 


1968 i Kragelund
Ole Kure Espersen - 2 - Herluf Holm - 4 - Martin Seerup - 6 - 7 -  Pastor Grøn - Birk Haarup
Inga Andersen - Inga Porse - 3 - Varny Jensen - 5
Karen Grøn  - Berit Ginnerup - Hanne Humlegaard - Jytte Else-Marie Østermark - Bente Sørensen - Eva Agerholm
Elin Søndergaard Jensen - Lis Eriksen - Jane Majgaard Skov - Jytte Fogstad
 

Billed 1968 i Funder Mangler
 


1969 i Kragelund
1 - John Mortensen - Kent Keller Jensen - Varny Møller Nielsen - 5
Hans Vindal Eriksen - Micky Rasmussen - 3 - 4 - 5 - Jørgen Jensen
Karin Bolette Mortensen, Frederiksdal - 2 - Pastor Grøn - Marianne Stenholt - Lilian Thøgersen


1969 i Funder 4. maj
Karl Birk Sørensen, Skærskovhede - Karl Anker Rasmussen, Funder Kirkeby - Henning Lassen, Buskhede - Arne Jensen, Skærskovhede - Poul Jeppesen, Tollund - Gunnar Hansen, Elling - Ib Christensen, Grøndalsgårdvej - Jørn Ravn Jensen, Funder Bakke - Jens Martin Jensen, Funder Vestervang?

Erne Vad, Funder Nørhede - Dorthe Østergaard, Harbovad - Elin Laursen, Funder Kirkeby - Michael Hansen - Nels Peter Jensen, Tollund - Tove Larsen, Funder Kirkeby - Jytte Knudsen -Anna Marie Overgaard, Tollundgård - Dorthe Salomonsen, Grøndalsgårdvej - Pastor Grøn

 Vita Brandt Jensen, Funder Nørhede - Susanne Nyholm, Harbovad - Fru Grøn  -Tove Bennetsen, Harbovad - Else Rasmussen, Funder Kirkeby - Conni Jensen, Funder Bakke



1970 i Kragelund
Martin Poulsen - Jon Christiansen - 3 - 4 - 5 - Bruno Jensen - Per Lyngaa
Birthe Marie Sørensen - Emma Kristensen - Birthe Märcher Andersen - Kjeld Vindum - Knud Jensen - Ejvind Andersen - Randi Lindegaard Madsen - 8 - ? Hansen
Jane Kure Espersen - Stinne Lysdahl Jensen - Karen Grøn - Pastor Grøn - Ulla Madsen - Britta Porse - 7
 

Billed 1970 i Funder Mangler
 


1971 i Kragelund
1 - 2 - 3 - Per Hønholt Christensen - 5 - 6
1 - Kurt Mogensen - 3 - 4 - 5 - 6 - Joan Skov
1 - Fru Grøn - Pastor Grøn - Connie Kirk Hansen


1971 i Funder
Dorthe Jensen - ? - Marianne Nielsen - Norbert Andersen - Niels Jul Andersen - Søren - ? - ? - Poul Erik Nielsen - Carsten Pedersen

Jonna Larsen - Henny Jensen - Bodil Hansen - Erik Hornum - Jørn Hansen - Susanne Jensen - Anni Larsen - ? - Inga Lindeberg  Tommy Mogensen

Jane Jensen - Birthe Knudsen - Fru Grøn - Pastor Grøn - Rita Vad - Mona
 

 Per Kristoffersen - Poul Kirkeby Hansen - Kurt Larsen - Johnny Hansen


1972 30 april i Kragelund
 Pastor Grøn
Lars Jørgensen - Carl Villum Ginnerup -  3 - Carl Velling  - 5
Fru Grøn - Jens Pape Sørensen - Jens Chr. - Holger Pedersen - Ejnar Kristiansen - Lars Mogensen - Erling Jensen
1 - Susanne Porse - 3 - 4 - Lis Harlev Madsen - 6 - Jette Pedersen
Jytte Tøjberg - Else Marie Sørensen - Anne Marie Riis - Dorthe Bach
 


1972 28. april i Funder
Jens Christian Brandt Larsen - Jørn Pedersen - Per Møller - Martin Gjødvad Jensen - Flemming Larsen - Finn Jensen - Frank Thomsen - Pastor Grøn
Gitte Pape Kristensen -  Fru Grøn - Pernille Spiers - Birgit Hedegaard - Janne Nielsen - Dorthe Pedersen - Dorte Nielsen - Mariann Jeppesen - Helle Boldsen
Lone Pagh - Bente Knudstrup - Lene Tang - Dorthe Løhde - Anette ?
Lilian Hesel - Elsa Skivesen - Anne Marie Birk Sørensen - Hanne Bak Andsbjerg - Lydia Facius
 


1973 i Kragelund
Jan Hewalo - Jens Jørgen Kylling - Jørgen Hansen - Ove Hansen - Varny Nielsen -  Paw Lyngaa Nielsen - Mads Hansen - Knud
Tommy Lau - Jette Skov - Aksel Velling - Kim Rosgaard - Elin Andersen - Pastor Grøn
Tommy Skov - Leif Andersen - Lone Jensen - Hanne Smidt - Lene Rasmussen - Erna Grant - Annette Kristoffersen - Fru Grøn
Eva Overby - Jane Knudsen - Jette Humlegaard - Tove Tøjberg

 
1973 maj i Funder

Fru Grøn  - Pastor Grøn - Torben Jensen - Birgitte Hønholt - Jette Jensen - Annette Juul Hansen - Kaj Pedersen - Arnt Sanderhoff - Claus Birkbak - Allan Bjørnholt
 

Marianne Lassen - Åse Jensen - Liselotte Pedersen - Inga Mikkelsen - Kirsten Juul Andersen - Hanne Hornum - Marianne Nielsen - Lisbeth Nielsen - Gitte Pedersen
 

Lasse Thygesen - Ib Damgaard Andersen - Benny Kristiansen - Blaine Dyrlund Jensen - Eigil Rasmussen



1974 i Kragelund
1 - 2 - Jørgen Harlev Madsen, Frederiksdal - 4
1 - Jens Mikael Frank, Stenholt - 3 - 4 - 5 - 6
Fru Grøn - 2 - Morten Jensen - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Pastor Grøn
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
1 - Aase Marie Keller - Lone Espersen - 4 – Conni Rasmussen – Vita Laursen - 7 - Kirsten Jensen - Ellen Margrethe Hansen


1974 i Funder
Fru Grøn - Carsten Fonnesbæk - Peter Boldsen - Peter Møller - Jan Pedersen - Jan Kirkeby Hansen

Ivan Jensen - Benny Hesel - Per Møller - Carsten Lund -  Kim Kristensen -  Jesper Larsen - Keld Pedersen -Pastor Grøn

Susanne Rystok - Lisbeth Lau - Dorte Hornum - Lone Jensen - Susanne Grønkjær - Connie Jørgensen - Alice Overgaard - Else Marie Nielsen

 
1975 i Kragelund
Fru Grøn - 2 - 3 - Jan Mogensen
1 - Henning Overby - Lindy Skov - 4 - Pastor Grøn
1 - 2 - ? Olsen - 4 - Ella Andersen - Laurids Kristiansen
1 - Lise Lotte Frank - 3 - Birthe Riis - Ulla Mogensen - 6 - Anette Madsen - 8
 

Billed 1975 i Funder Mangler
 


1976 i Kragelund
Finn Hønholt Christensen - 2
1 - Bjarne Bach - 3 - ? Kylling
Fru Grøn - 2 - 3 - 4 - 5
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - Pastor Grøn
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - Susanne Madsen - Hanne Espersen


1976 i Funder
Sussi Pedersen - Lene Jensen - Niels Hønholt - Niels Østergaard - Kurt Pedersen - Niels Kristian Henzel - Kim Skovslund Hansen - Torben Hede - Jens Abildskov

Helle Bording - Jette Jensen - Hans Erik Hansen - Erik Østergaard - Carsten Pape - Finn - Peter Hønholt - Pastor Grøn

Janni Lyngå - Michael Laursen - Claus Pagh - Carsten Sørensen - Kent Fisker - Jørgen Nielsen - Jannie Pedersen - Anita Lund

Fru Grøn - Lone Jensen - JYtte Fritz Nielsen - Anette Jensen - Hanne Brandt - Pia Juhl Nielsen Sanne Mathinussen - Edna Hald


1977 i Kragelund
1 - Vita Skov - Per Jensen - Elin Andersen - 5 - Torben Hevalo
Kent Rasmussen - Pastor Grøn - ? Stenholt – Arne Pedersen - 5 - 6
Fru Grøn – Bruno Vestergaard - Jørgen Jensen - 4 – Arne ? - 6 – Jan Karlson
1 - Bente Vinther Hansen - 3 – Susanne Davidsen - ? Pedersen – Anne Mouritsen



1977 i Funder
Pia Johansen - Bent Knudsen - Connie Kristensen - Ivan Jensen - Erik Videbæk Nielsen - Keld Pedersen - Stig Pedersen

Pastor Grøn - Joan Bjørnholt - Brian Venø Hansen - Lene Vedel Jensen - Kirsten Birch Sørensen - Inge Lise Nordbjerg - Laila Jeppesen - Anne Mette Sørensen - Carsten Jensen - Vivi Bødker - Jan Damgaard Pape - Ane Schrøder - Lars Fisker - Helle Als

Fru Grøn - Mariane Brink Pedersen - Kirsten Davidsen - Helle Jensen - Marianne Johansen - Jette Brogaard - Jette Sørensen - Helle Jensen


Konfirmeret 7. maj 1978 i Kragelund
1. hold med Ejnar Stobbe
Ejnar Stobbe - Per Villekjær Pedersen - Anette Bøgelund Madsen - Lisbeth Madsen - Helene Christiansen - Erling Glud Nielsen - Stella G. Jensen - Christian Kylling - Steen Greibe Jensen - Anette Høstrup
foran
Lisbeth Madsen - Karin Jochumsen - Sonja Elbæk Hansen - Benny Pedersen - Anette Frank - Keld Carlsson - Eva Gedsø - Kurt Laursen - Charlotte Riis - Dorthe Lysdal - Hanne Porse - Connie Zeppernick - Anne Mette Pedersen - Merete Reimer Jensen - foran Rasmus Stobbe


1978 4. maj kl. 9 i Funder
Ejnar Stobbe - Jimmie Bach - Karin Pape Kristensen - Per Hesel Kristensen - Jette Christiansen - Allan Gosvig Bundgaard - Kennth Egelund Schmidt
Inge Laursen - Else Nielsen - Morten Lund - Kent Hessellund Jeppesen - Ole Pagh - Flemming Kjellerup Lange - Hanne Thomsen - Conni Simonsen
 


1978 4. maj kl. 11 i Funder
Helle Kristiansen - Ejnar Stobbe - Mona Ingerslev - Ole Skov - Josette Siig Gaardsvig - Kent Nielsen - Birgitte Boldsen - Michael Hensel - Lene Lau - Frank Hansen - Kent Larsen - Charlotte Laursen - Jan Jensen - Lena Jessen


1979 11. maj i Kragelund 1
Ejnar Stobbe - Anne Marie Hansen - Lilly Märcher - 4 - Finn Vestergaard - Henrik Lytken Foustad - Merete Reimer Jensen
Jette Jensen - Harriet Lau - Helle Lau - Lene Marie Vestergaard - Carsten Lundsberg Jensen - Per Smedegaard Johansen - Peter Sørensen


1979 11. maj i Kragelund 2
Ejnar Stobbe - 2 - Charlotte Olsen - Anne Marie Brogaard - 5 - Gorm Jensen - 7
Jytte Dahl - Pia Hansen - Birthe Hansen - Marlene Stenholt - Merete Reimer Jensen
Lis Gedsø - Anne Mette Hoberg - Tina Lauridsen - Hanne Rasmussen - Lars Lyngaa Nielsen


1979 13. maj i Funder 1

Ejnar Stobbe - Lise Buchreitz - Anette Kristensen - Hanne Fisker - Britta Knudsen - Kim Johansen - Bent Haunstrup Christensen - Robert Christensen - Klaus Henriksen - Jan Nielsen
Sussi Kristensen - Elisabeth Lyngå - Birthe Hansen - Jeanette Andersen - Bente Gregersen - Charlotte Hjortshøj - Pia Mikkelsen - Marianne Vinding - Jane (Dragon) Jensen - Jens Peter Jensen - Hans Erik Johansen


1979 13. maj i Funder 2
Ejnar Stobbe - Connie Mogensen - Lene Møller - Tina Smed Pedersen - Anne Marie Andersen - Leif Rasmussen - Kim Snede Hansen - Ole Kristensen
Gitte Møller - Ole Mortensen - Michael Rasmussen - Sten Pape
Åse Ingerslev - Ulla Vedel Jensen - Susanne Press - Susanne Christensen - Jane Jacobsen - Tonni Sørensen? - Kurt Meldgaard - Kim Rohde - Jesper Thygesen


1980 4. maj kl. 9 i Kragelund
Ulla Johansen - Helle Andreasen - Mette Vestergaard - Mette Knudsen - 5 - Kim Johansen - Egon Kylling
?Stobbe - Merete Reimer Jensen - Gitte Villumsen - Tina Sørensen - Kirsten Jensen - Kim Sørensen - Hans Jacob Pedersen - Henrik Bondgaard - Jesper Skov - Rasmus Stobbe - Ejnar Stobbe
 


1980 4. maj kl 10.30 i Kragelund
Lisbeth Skov Bøje - Britta Vinther Hansen - Birgitte Eriksen - Hans Aage Høstrup - Claus Krogsgaard
Ejnar Stobbe - Jytte Kristensen - Helle Braüner Pedersen - Jeanette Holm - Bent Elkjær Hansen - Lars Pedersen - 7 - Rasmus Stobbe - Merete Reimer Jensen - ?Stobbe
 


1980 2. maj i Funder kl. 9
Majbrit Jensen - Anita Lauersen - Lars Bjørnholt - Jan Olesen - Lars Buchreitz - Kaare Egelund Schmidt
Ejnar Stobbe - Gitte Nielsen - Marianne (Pedersen) - Inge-Lise Nielsen - Henning Hansen - Lars Sørensen - Morten Staun
Joan Schjødt - Jette Høegh Kristensen - Kirsten Amdisen Møller - Lone Busk - Preben Louring - Sten Ingerslev - Peter Rystok
 


1980 2. maj i Funder kl. 11
Ejnar Stobbe - Lone Nielsen - Marta Halo - Hanne Pedersen - Johnny Aarup - Martin Okkels - Claus Lemminger
Lene Nielsen - Gitte Olesen - Elsebeth Lange - Lone Kjærsholm Kristensen - Lone Kristensen - Lone Skov - Torben Nielsen - ?
Preben Braagaard - Ib Jeppesen - Lars Boldsen - Kent Mogensen - Michael Pedersen
 


1981 15. maj i Kragelund 1
Jens Stenholt - Hans Chr. Sørensen - Marianne Brogaard - Henrik Lund - Lars Daugaard
Ejnar Stobbe - Bo Thygesen - Alice Sørensen - Søren Lyngå Nielsen - Judi Skov - Dorthe Pedersen - Henrik Andersen - Leif Konradsen
 


1981 15. maj i Kragelund 2
Ejnar Stobbe - Karine Jensen - Esben Hansen - Lars Smedegaard Johansen - Henrik Pedersen
Hanne Petersen - Henrik Lau - Else Jokumsen - Susanne Madsen - Allan ? - Kim Zepernick - Carsten Winther - Kurt Jensen
 


1981 17. maj i Funder kl. 9
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


1981 17. maj i Funder kl. 11
1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


1982 9. maj i Kragelund kl. 10
Tina Villumsen - Gitte Mortensen - 3 - Thomas Jensen - Bent Madsen - Thomas Pedersen
Ejnar Stobbe - Lilian Holm - Hanne Kristiansen - Mona Johansen – Susanne Jacobsen - Michael Jacobsen - Knud Carlson – Henrik Mikkelsen - John Feldbak


1982 7. maj i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12
 


1982 7. maj i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


1983 29. april  kl. 10 i Kragelund Kirke

 Ejnar Stobbe– Conny Pedersen – Berit Braüner Pedersen – Laila Østergaard Frederiksen– Anette Munk Kristensen – Martin Bo Malmdorf  Madsen – Martin Greibe Jensen – Ole Davidsen

Dorte Petersen – Tina Lau – Annette Skov Boje – Anette Lundsberg Jensen – Karin Hoberg – Bjarne Thorsager – Steen Allan Rasmussen – Søren Vestergaard Jacobsen– Torben Høgh Velling – Merete Reimer Jensen

Karen Elise Jensen – Susanne Rask – Jens Lyngaa Nielsen


1983 1. maj i Funder
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - Thomas Amdisen Møller - 8
 


1983 1. maj i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9


1984 20. maj i Kragelund
Ejnar Stobbe – Mona Gedsø - Kirsten Jokumsen - Helle Pedersen – Vibeke Malmdorf Madsen – Ronni ? – Morten Uhrenholt – Henrik Holm – Keld Johansen – Jan Laursen
Ann Feldbak - 2 – Lars Johansen – Jan Nørgaard - 5 - Bernd Grewy – Allan Timm


1984 18. maj i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 


1984 18. maj i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - Reidar Birkelund Mogensen - 8 
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


1985 3. maj kl. 10 i Kragelund Kirke

 Ejnar Stobbe – Heidi Rohde – Klaus Daugaard – Flemming Thorsager – Brian Lindhart Brokholm
 
 Lene Søndergaard – Lene Johansen – Rico Pedersen – Thomas Godsvig – Klaus Mikkelsen – Brian Rask


1985 5. maj i Funder 1
Mette V. - Helle – Mette G. - Karina - Klaus - Kim - Martin - Kuno
Ejnar Stobbe - Inger - Trine - Marianne - Lene - Jesper - Jesper - Ole - Johnny


1985 5. maj i Funder 2
Ejnar Stobbe - Karina Agerskov Jensen - Dina Gasbjerg - Tina Henneberg - John Kristensen - Ken Jespersen -  Kurt Jensen

Anne Mette Thygesen - Majbritt Jørgensen - Lene Greibe Kristensen - Michael Hillersborg - Palle Juhl Sørensen - Anders Busk - Thomas Jensen - Frank Hesel - Tommy Årup


1986 27. april kl. 10 i Kragelund Kirke

Ejnar Stobbe  – Pernille Bøjlesen – Winnie ? – Trine Rasmussen – Tina Pedersen – Gert Pedersen – Lars Brauner Pedersen – Jens Andersen – 9

Louise Ladegaard Nielsen – Pia Kristiansen – Eva Rasmussen – Dorthe Andersen – Ditte Haarup – Anna Ringtved – Anders Peter Rask – Kurt Nielsen – Ole Jensen - Benny Johansen


1986 25. april i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12
 


1986 25. april i Funder 2
Pastor Ejnar Stobbe - Rikke Mossin  - Merete Stenberg - Mette Agerskov Sørensen - Marianne Jensen - Lars Kristensen - Stig - Klaus Larsen - Henrik Lorentsen - 10

Line Simonsen - Charlotte Overgaard - Gitte - Trine - Michael Jensen - Søren Møller Jensen - Henrik Rasmussen - Johnny Nielsen - Tommy Press - Ulrik Møller

 
1987 15. maj i Kragelund Kirke

Ejnar Stobbe – Birthe Thygesen Østergaard – Ann ? – Louise ? – Mette Lund – Brian Svinth Holdgaard – Bjarne Høstrup – Martin Anker Holm – Leif Lau – ? Gasbjerg

Maibritt Timm – Susanne Jørgensen – Pernille Muhlig – Mogens Pedersen – Mikkel Bundgaard – Rasmus Stobbe – Brian Hønholt Christensen – Martin Larsen – Per Jensen - Per Laursen


1987 17. maj i Funder 1
Pastor Ejnar Stobbe - Linda Schjørring - Inger Jensen - 4 - 5 - Søren Riis Jensen - Paw Juul Kristensen - Jens - 9 - 10 - 11

1 - Jeanette Stenholt - Linda Schmidt - Tina Brøgger Pedersen - Susan Bøgholm - 6 - Bo Mathiassen - Martin Grøndal - Jesper Sørensen - 10 - 11


1987 17. maj i Funder 2
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


1988 1. maj kl. 10 i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 


1988 29. april i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


1988 29. april i Funder 2

Jeanette Papsø - Camilla Bruun - Marianne Jensen - Rikke Rohde - Thorvald Jensen - Morten Overgaard - Morten Bak Hansen

Ejnar Stobbe  - Dorthe Madsen - ? - Anne Møller Jensen - Tanja Juul Hansen - Mette Hejlesen - Casper Wils - Jakob Vestergaard


1989 21. april i Kragelund 1
Rikke Møller - Helle - Jonas Magnussen - Thomas Jacobsen - Claus Hønholt Christensen 
Ejnar Stobbe - Dorthe Kristiansen - Anne Bundgaard - Bitten Sørensen - Tommy Villumsen - Lars Reich - Peter Ringtved - Henrik Holdgaard
 


1989 21. april i Kragelund 2
Heidi Larsen - Maiken Timm - Torben Nielsen - Jan Brinch - Ole Christensen
Ejnar Stobbe - Kristine Anchersen - Gitte Holm - Kent Kristensen - Rene Jensen - Morten Haarup
 


1989 23. april i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
 


1989 23. april i Funder 2
Heidi Svane Sørensen – Lone Hesel – Dianna Overgaard – Mette Johansen – Kasper Birkkjær – Ralf Krath – Rasmus Lindblom – Tonni Vinther – Benny Riis
Ejnar Stobbe – Tine Thøgersen – Christina Le Fevre – Tina Faurholt – Charlotte Fisker – Lars Overgaard – Thomas Jensen – Martin Jensen – Mads Agerskov Sørensen


1990 24. maj i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 


1990 11. maj i Funder 1
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


1990 11. maj i Funder 2
Ejnar Stobbe - Lone Greibe Kristensen - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


1990 13. maj i Funder
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
 


1991 9. maj i Kragelund 1
1 - 2 - 3 - 4
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Anders Holdgaard
 


1991 9. maj i Kragelund 2
1 - 2
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


1991 26. april i Funder
Ejnar Stobbe
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


1991 28. april i Funder
Ejnar Stobbe
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
 

1992 Billeder mangler fra Kragelund og Funder
Billederne er taget men gik til i fremkalderen på grund af strømsvigt.

Så hvis hvis der er nogen der har taget billeder samtidig med fotografen vil vi meget gerne låne dem så vi kan lave en kopi.
 


1993 7. maj i Kragelund
Monika Franck - Karin Andersen - Dorthe Holdgaard - Rene Jensen - Lars Mogensen - Ulrik Jørgensen
Ejnar Stobbe - Annika Sørensen - 3 - Lene S. Nielsen - Martin Villumsen
 


1993 9. maj i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


1993 9. maj i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
 


1994 1. maj i Kragelund 1
1 - 2 - 3 - 4
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


1994 1. maj i Kragelund 2
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Bente Larsen  - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


1994 29. april i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


1994 29. april i Funder 2
1 - 2 - 3
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
 


1995 12. maj kl. 10 i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


1995 14. maj kl. 9 i Funder
Louise Pedersen – Susanne Ramsdal Winther – Maj-Britt Skovby Jensen – Steffen Shawn Christensen – Robin Christensen
Ejnar Stobbe – Tilde Pedersen – Jane Hedegaard Christoffersen – Sanne Ganderup – Henriette Sand Andersen - Michael – Janus Højgaard - Flemming


1995 14. maj kl. 11 i Funder
Maja Albrekt-Jensen – Marie Petersen – Thomas Lønskov – Ole Pedersen – Christian Gantzhorn Ibsen
Ejnar Stobbe -  Maja Juhl Kande Kristensen – Anita Storgaard – Ida Bastian – Jan Abildskov Nielsen – Pierre Van Sabben – Peter Fisker


1996 5. maj i Kragelund 1
1 - 2 - 3
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
 


1996 5. maj i Kragelund 2
1 - 2 - 3 - 4
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


1996 3. maj i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
 


1996 3. maj i Funder 2
1 - 2 - 3
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


1997 25. april i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


1997 27. april i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5


1997 27. april i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


1998 10. maj i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


1998 8. maj i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


1998 8. maj i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


1999 30. april i Kragelund 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
1 - Ejnar Stobbe - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


1999 30. april i Kragelund 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ejnar Stobbe - Tina Larsen  - 3 - 4 - 5
 


1999 2. maj i Funder
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
 


2000 21. maj i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


2000 19. maj i Funder 1

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


2000 19. maj i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
 


2001 11. maj i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - Anne Marie Poulsen  - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


2001 13. maj i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


2001 13. maj i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


2002 28. april i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


2002 26. april i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


2002 26. april i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


2003 16. maj i Kragelund 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5


2003 16. maj i Kragelund 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5
 


2003 18. maj i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


2003 18. maj i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
 


2004 9. maj i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


2004 7. maj i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


2004 7. maj i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


2005 22. april i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


2005 24. april i Funder 1
1 - 2 - 3 - 4 - Jesper Steen Knudsen
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5
 


2005 24. april i Funder 2
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
 


2006 14. maj kl. 10 i Kragelund
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
 


2006 12. maj kl. 8,30 og 10,15 i Funder
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
1 - 2 - 3 - 4 - 5
 


2006 12. maj kl. 12 i Funder
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
 


2007 4. maj kl. 10 i Kragelund
Birgitte Thorsager Pedersen  - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10
Til fordeling
Mads Faarup - Hannah Sørine Gerlich - Kasper Jakob Haarup - Sarah Michelle Havskov Hanhart - Kasper Thorsø Hansen - Emil Holmslykke Jensen - Kasper Lindholt Jensen - Maja Johansen - Stefan Lange-Danielsen - Michael Mikkelsen -  - Ida Simonsen - Lasse Nyhus Stenholt - Jeppe Fiil Svaner - Ditte Helbo Østergaard Sørensen


2007 6. maj kl. 9 i Funder
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
Til fordeling
Mette Isselin Skovslund Hansen - Kasper Hesel - Kristine Sofie Højen - Caja Aaboe Karlberg - Nicolaj Olsvig Kjær - Kasper Mark Nielsen - Linda Carstens Nielsen - Anne Kathrine Overgaard Olesen  - Lasse Pedersen - Steffen Bruun Rasmussen - Stine Mai Pape Rode - Mette Møller Sørensen - Asger Faurbye Thomassen - Ronja Hald Thygesen - Christina Vilhelmsen
 


2007 6. maj kl. 11 i Funder
Ejnar Stobbe - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
Til fordeling
Katrine Riisberg Didriksen - Alexander Kristian Høj Hansen - Rikke Søby Jacobsen - Lotte Røhr Jensen - Emma Højgaard Jørgensen - Thomas Henrik S. Krause-Kjær - Martin Nissen Kristensen - Anne Juhl Nielsen - Martine Falbe Weinreich Nikolajsen - Mads Nørding - Emil Steen Sanggaard - Jon Damgaard Sørensen - Helene Brødbæk Thomsen - Jakob Chris Østergaard - Janni Bech Østergaard


2008 20 april kl. 10 i Kragelund
Stående fra venstre: Sognepræst Ejnar Stobbe, Mathias Hegnsgaard Pedersen, Sandra Elisabeth Steen Jakobsen, Michelle Friis, Amalie Thorsen, Julie Skjoldborg Jørgensen, Cecilie Overgaard, Kira Mai Granberg Thøgersen, Søren Lunding Sørensen.

Siddende fra venstre: Michelle Fitzmaurice Vestergaard, Katrine Viktor Andreassen , Helena Lange-Danielsen, Maja Ørum Andersen.


2008 18. april kl. 9 og 11 i Funder
Bagerst stående fra venstre: Sognepræst Ejnar Stobbe, Emil Løgager Grundtmann Nielsen, Thomas Smal, Thomas Br. ill Nielsen, Jonas Balsby Kromand, Nikolaj Mølgaard Nørgaard.

Stående i mellemste række fra venstre: Pernille Weichert Madsen, Trine Hørmann Pedersen, David Alexander Hejselbæk Jessen, Kasper Tind Hugger, Lasse Dyhr Nielsen, Jacob Bjørnholdt Pedersen, Henriette Stagstrup Krause-Kjær, Kamilla Søndergaard Jensen.

Første række siddende fra venstre: Christina Maria Rosing Hansen, Eline Kathrine Hajslund, Anne Maria Jørgensen, Sara Senius Jespersen, Anette Neldeberg Hesel.


2008 19. april kl. 9 og 11 i Funder
Bagerst stående fra venstre: Sognepræst Ejnar Stobbe, Mathias Them, Tobias Busk Nielsen, Kasper Oksbjerg Feldbak, Rasmus Beck Jensen, Jeppe Kjeldsen Jensen, Peter Kjærsgaard Sønderskov.

Stående i
mellemste række fra venstre: Mads Stenvang Iversen, Søren Rytter Ottosen, Marianne Autzen, Mia Lücke Hansen, Marie Mortensen, Alexander Harlev Pedersen.

Første række siddende fra venstre: Sofie Amalie Johansen, Celina Nicole Røssner Jensen, Josephine Stenholt Knudsen, Janni Fisker, Lena Hermoso Schjørring.


2009 10. maj kl. 10 i Kragelund
Bageste række fra venstre: Sognepræst Ejnar Stobbe, Morten Thorsager Pedersen, Mike Langballe Jensen, Lasse Sand Petersen, Jakob Chresten Kofod-Nielsen, Kim Stenholt, Nikolaj Duell Johansen, Rasmus Lennert Lauesen og Alex Johansen.

Forreste række fra venstre: Laura Ørum Andersen, Emma Kirstine Algren Smedegaard, Camilla Kahlen Høgdal Thomsen, Lenette Foldager Hansen, Frida Gottliebsen Pug­gaard og Ida Køster Heilbo


2009 8. maj kl. 10 i Funder
Bageste række fra venstre: Morten Krogsdal Thorsager, Daniel Høyland Klein, sognepræst Ejnar Stobbe, Simon Brændgaard Mogensen, Bjørn Skriver Heidemann Sørensen, Nikolaj Dahl, Emil Stenvang Iversen, Nicolai Knop og Rasmus Hesel.

Forreste række fra venstre: Ida Borg Hansen, Sigrid Bjergbakke Fogh, Anna Rothe Kristiansen og Michelle Nikoline Hejselbæk Jessen.


2009 9. maj kl. 10 i Funder

Bageste række fra venstre: Andrea Højgaard Jørgensen, Mike Tind Sørensen, sognepræst Ejnar Stobbe, Peter Løgager Grundtmann Nielsen, Jens Nissen Kristensen, Mikkel Sørensen, Niklas Schneider Høien Kristensen, Niels Thorup Jørgensen og Freja Rebecca Juul.

Forreste række fra venstre (siddende piger): Nanna Tarpgaard Olsen, Malene Cecilie Nørup, Cecilie Mai Overgaard Olesen, Helle Kristine Smed Pedersen og Maria Varming Nielsen.


2010 2. maj kl. 10 i Kragelund
Forrest fra venstre (siddende): Maria Lennert Lauesen, Simone Lundsberg Jensen, Anna-Marie Malmdorf Hansen, Cecilie Britta Langballe Jensen og Jeanette Kusk.

I mellemste række fra venstre (stående): Mathias Steen Jakobsen, Nadia Maria Møller, Annemet­te Skov Lyngaa og Mia Duch Johansen.

I bageste række fra venstre (stående): Sognepræst Ejnar Stobbe, Tobias Ivarsen Østergård, Frede­rik Thrysøe Ottesen, Lasse Viktor Andreassen, Mathias Huus Uhrenholt, Mikkel Faarup og Bjarke Mølgaard Toft.


2010 30. april kl. 9 og 11 i Funder
Forrest fra venstre (siddende): Mathilde Brun Hansen, Anna Thorup Jørgensen, Sanni Ekstrøm Pedersen, Mette Kildegaard Hansen og Sofie Plet.

I mellemste række fra venstre (stående): Kasper Brill Nielsen, Rune Falbe Weinreich Nicolajsen, Aleksandar Golubovic, Kamilla Brill Nielsen, Charlotte Svendsen, Maiken Vedel Bruun, Martin Svendsen og Andreas Skovgård Jespersen.

I bageste række fra venstre (stående): Sognepræst Ejnar Stobbe, Jacob Graakjær Kristensen, Kasper. Vürtz Nørgaard, Jepper Kjærulff Hansen, Kasper Schouw Hansen, Patrick Niclas Schjødt og Mathias Beck Jensen.


2010 1.maj kl. 9 og 11 i Funder
Forrest fra venstre (siddende): Sarah Stenholt Melchior Jensen, Malene Vilhelmsen, Camilla Gejl Langhoff, Emma Svarre, Lærke Lund Linde og Kia Krejberg Kallesøe.

I mellemste række fra venstre (stående): Mathias Oksbjerg Feldbak, Thomas Lund Jensen, Julie Riisberg Didriksen, Helena Busk Nielsen, Louise Nørding, Jesper Mentor Faurholt og Magnus Bomholt.

I bageste række fra venstre (stående): Sognepræst Ejnar Stobbe, Mikkel Levin Nørgaard, Thomas Press Jensen, Andreas Rosing Hansen, Klaus Neldeberg Hesel, Simon Nørgaard, Alex Christen­sen, Martin Stahmer Bondgaard og Martin Susgaard Nielsen.


2011 22. maj kl. 10 i Kragelund

Stående bagved fra venstre: Jesper Haakonsson Skov, Anne Thorsø Hansen, præsten Ejnar Stobbe, Søren Simonsen, Anndorthe Lykke, Stine Jørgensen, Emilie Vedel Pedersen, Kristian Ve­stergaard Frantsen, Jesper Thorsdager Pedersen og Anna Kristine Lunding Sørensen.

Cecilie Krogsgaard, Cille Gottliebsen Puggaard, Camilla Overgaard, Nikita Lange-Danielsen og Lise Marianne Schmidt Pedersen.


 2011 20. maj kl. 10 i Funder
Mathias Krabbe Jakobsen, præsten Ejnar Stobbe, Sune Jakobsen, Viktor Bilgrau Sejersen, Mark Bruun Rasmussen, Casper Susgaard Nielsen og Alexander Lundgaard Saugstrup.

Anne Cathrine Reinholdt Hansen, Ditte Bjerregaard Agerholm, Ibe Skriver Heidemann Sørensen, Julie Gasbjerg Sørensen og Thilde Bilgrau Sejersen.


 2011 21. maj kl. 10 i Funder
Jonas Ferslev Overgaard, præsten Ejnar Stobbe, Mathias Grewy Berthelsen, Søren Neldeberg Hesel, Asger Balsby Kromand og Rasmus Overby Meyer.

Sara Ahrnell Stikk, Micchelle Tiffanie Shessa Mirza, Kathrine Søs Høj Hansen, Mette Vilsbøl Milling og Sarah Jo Stenbæksgaard.


2012 6. maj kl. 10 i Kragelund

Drengene bagest, fra venstre: Sognepræst Ejnar Stobbe, Jakob Ravn, Miklas Jørn Kristiansen og Magnus Bøjlesen Husted.

Drengene i midten, fra venstre: Patrick Alexander Stephansen, Asbjørn Glud Nielsen, Martin Smed Nielsen, Emil Køster Heilbo, Mikkel Gustav Algren Smedegaard og Patrick Friis Hansen.

Pigerne, fra venstre: Laura Viktor Andreassen, Sarah Skriver Jensen, Johanne Hede Poulsen, Pauline Hostrup Sillesen og Anne-Louise Segalt Sørensen.


2012 4. maj kl. 10 i Funder
Stående bagved, fra venstre: Sognepræst Ejnar Stobbe, Mads Vejby, Martin Duelund Thorsager, Jeppe Lücke Hansen, Laura Varming Nielsen, Matilde Svarre, Maria Them, Mikkel Reinholdt Hansen, Jacob Bech Østergaard, Malte Them og Tammi Swati Slig Lyngaa.

Siddende, fra venstre: Zoe Cecilie Vendel Vogelius, Anne Longsted Glensgaard, Tenna Ekstrøm Pedersen, Mille Skovgaard Jespersen, Mille Bøttger Harndahl og Freja Hegelund Jensen.


2012 5. maj kl. 10 i Funder
Stående bagest, fra venstre: Sognepræst Ejnar Stobbe, Jacob Lousdal Nielsen, Aske Ryde Bruun og Rasmus Holm Rosenqvist.

Stående i midten, fra venstre: Teis Bornhøft Gravesen, Emma
Natalia Vrac Tollund Christensen, Sigrid Faurbye Thomassen, Karoline-Amalie Klercke, Kathrine Nørgaard og Lukas Loft Høien Kristensen.

Siddende piger, fra venstre: Sarah Isselin Skovslund Hansen, Sasja Olesen, Line Press Jensen, Eliane Bornhøft Gravesen, Esther Sophia Young, Zabina Dorthea Zacho Thøgersen og Camilla Hedegaard Riis.


2013 28.april kl. 10 i Kragelund
Bagest (stående) fra venstre: Sognepræst Ejnar Stobbe, Johan Kjærgaard Birkemose, Oliver Moos Hansen, Christian Skadborg Jensen, Magnus Risum Jørgensen, Frederik Vedel Pedersen og Christian Højbjerg Christensen.

Imidten (stående) fra venstre: Magnus Egholm Kylling, Oscar Brandt (i blå jakke), Katrine Lennert Lauesen, Rebecca Bitten Djurslev Jørgensen, Marie Aaby Kelsen, Alberte Liv Holst Andreasen, Mette Haakonsson Skov, Alfred Høj Christensen (i rød skjorte) og Christian Schou Leth-Kjær.

Nederst (siddende) fra venstre: Sarah Garn Jessen, Maria Brødsgaard Holm, Cecilie Patricia Christensen og Lærke Mølgaard Toft.
 


2013 26. april kl. 10 i Funder
Bagest (stående) fra venstre: Sognepræst Ejnar Stobbe, Simon Rod Ibsen, Rasmus Nørskov Kristensen, Daniel La Cour-Høj, Mads-Emil Hede Hansen, Joachim Gejl Langhoff, Thorbjørn Tarpgaard Olsen, Mike Micki Hansen, Marcus Pihl og Mikkel Ambrosius Pedersen.

Forrest (siddende) fra venstre: Anastasia Raahauge Amtoft, Sarah Steinmetz Møller, Maria Mi­chelle Lejsgaard Greve, Camilla Ferslev Overgaard, Karoline Schouw Hansen, Kristine Lust6 og Camilla Krogsdal Thorsager.


2013 27. april kl. 9 og 11 i Funder
Bagest (stående) fra venstre: Oliver Dalgaard Skou, Emil Bjerregaard Agerholm, Daniel Obitsø Reinsholm Pedersen, Jonas Setov, Matias Voldby Drejer og sognepræst Ejnar Stobbe.

Midterrækken (stående) fra venstre: Rikke Bjerregaard Agerholm, Jens Oksbjerg Feldbak, Jonas Fisker, Jonas Stenholt Melchior Jensen, Malthe Bomholt, Peder Bjørnskov Mynster, Søren Bjergbakke Fogh, Magnus Sally Andersen og Lina Amalia Vindeløv Bækgaard.

Nederst (siddende) fra venstre: Tenna Jakobsen, Simone Lund Linde, Sofie Juul Jeppesen, Solveig Morre Pedersen og Josefine Vonge Larsen.


2014 18. maj i Kragelund
Øverst
sognepræst Kresten Thue Andersen, Casper Huus Uhrenholt, Mikkel Bøjlesen-Husted, Andreas Holmslykke Nissen, Jesper Hansen, Martin Brønd, Peter Højlund Nielsen

Mellemste
Lauge Glud Nielsen, Cecilie Rask, Alberte Bloch Greve, Aron Ingi Svansson, Tobias Hviid Vestergaard

Nederst
Astrid Hede Poulsen, Laura Risurn Jørgensen, Sarah-Louise Buus Jensen, Simone Skriver Jensen, Heidi Haunstrup, Sabrina Natascha Møller



2014 16. maj Funder
Øverst fra venstre: Markus Skjoldan Kallesøe, Jesper Brødbæk Thomsen, Mathilde Lund Jensen, Stine Nørskov Kristensen, sognepræst Kresten Thue Andersen, Isabell Vasegaard Sandersen, Frederikke Sara Østergaard, Jonas Gasbjerg Sørensen, Nicolai Bøttger Harndahl

Nederst fra venstre: Silja Nørskov Nordgård, Amanda Vedel Harbo, Maria Hedevang Nissen, Charlotte Kvistfeldt Nielsen, Maria Brunholm Sørensen


2014 17. maj Funder
Øverst: sognepræst Kresten Thue Andersen, Frederik Overgaard Barbre, Niels Longsted Glensgaard, Rasmus Nørgaard Møballe, Tobias Stenvang Hansen

Mellemste: Magnus Ørum Bastrup Poulsen, Laura Norman Larsen, Signe Bjørnskov Mynster, Sabrina Søs Mathiassen, Helena Stenvang Hansen, Julie Skov Sørensen, Lucas Bjørn Tranum

Nederst: Camilla Stenholt Olsen, Mette Lisette Østergaard, Amalie Bruun Nielsen, Laura Vitten Jensen, Anne Spaabæk Dippel, Mie Kristine Bøgedal Pape, Katrine Levin Nørgaard


2015 Kragelund den 3. maj
Emil Brøndberg Skovbo Rasmussen - Johan Høj Christensen - Søren Skadborg Jensen - Andreas Løntoft Evers - Bastan Fjeldmark Kempel -
sognepræst Kresten Thue Andersen

Morten Brønd - Kia Haunstrup - Laurits Moos Hansen


2015 Funder den 1. maj
sognepræst Kresten Thue Andersen - Jonathan Tiburtz Birk Strange - Julius Bilgrau Sejersen - Oliver Bjerregaard Valbak - Jakob Boserup Riis Rasmussen

Anne-Mette Østergaard Olsen - Emma Emilie Skovby Larsen - Anja Christensen - Amalie Isager-Nielsen - Andrea Nielsen


2015 Funder den 2. maj
Lars Neldeberg Hesel - Kasper Timmermann Bonnén - Christoffer Burmann Andersen - Marc Rask Holmslykke Mogensen - Rasmus Møller Sørensen - Kristoffer Strømgaard Patscheider -
sognepræst Kresten Thue Andersen

Mathias Tønnesen Hansen - Chris Lousdal Nielsen - Sarah Brun Hven - Sine Johansen - Gustav Svarre Hostrup - Magnus Mortensen - Gustav Graff Esbensen

Sofie Søndergaard Sørensen - Tea Kjems Lyngvad - Lærke Overby Meyer - Anne-Sofie Nørding - Linea Kamper Pedersen - Birgitte Morre Pedersen

2016 Kragelund Kirke den 24. april

 Kresten Thue Andersen - Jacob Højlund Nielsen - Sigurd Glud Nielsen - Tobias Winther Klemmensen - Mathias Hvam - Sebastian Bagge Nielsen

Gustav Brandt - Tobias Charles Mathiassen - Thor Ivarsen Østergård - Marie Schou Leth-Kjær - Julie Rask - Jakob Rasmussen - Nikolaj Bennetsen - Daniel Thorsager Pedersen

Helle Haakonsson Skov - Isabell Keller Kristiansen - Henriette Vestergaard Frantsen - Silje Moos Hansen - Amalie H. Sillesen

2016 Funder Kirke den 22. april

Magnus Nørgaard Møballe - Rasmus Kudsk Nielsen - Malte Glob Ketcher - Mikkel Friis - Jacob Smed - Emil Halfdan Varming Nielsen - Marcus Damgaard Thygesen - Kresten Thue Andersen

Asbjørn N. Nordgård - Louise Larsen - Fie Larsen - Anna Regine Roswall - Laura Amtoft - Emma Bidstrup Madsen - Lærke Vejby - Andreas Hindsgavl Christensen - Johannes Harald Hajslund

Cecilie caroline Nielsen - Tilde Hald Jørgensen - Maja Hedevang Nissen - Magnus Svarre - Anna Patocska - Monique Grewy Berthelsen - Anna Steinmetz Møller

2016 Funder Kirke den 23. april

Kresten Thue Andersen - Peter Rod Ibsen -  Mlkkel Busk Schnuchel - Andreas Birkemose Asmussen - Niels Ryde Bruun - Jeppe Vitten Jensen - Mathias Emil Rasmussen - Anton Elias Sandfeld - Andreas Overgaard Barbre

Maj Stæhr Hegner - Jessica Johansen - Ronja Højbusk Yonquera - Sarah Kathrine Kyhnau - Rebecca Lund la Cour - Sara Rothmann Andersen - Maja Riisberg Didriksen - Caroline Skjærris Clausen - Isabella Rosa van Bergeijk - Sofie Philipsen Brandt

 Nanna Malou Gade - Kimmi Krejberg Kallesøe - Frida Sally Andersen - Sarah Holdgaard Clausen - Emma Agerholm - Isabella Vonge Larsen


2017 14. maj i Kragelund

Caroline Huus Uhrenholt - Elena Fjeldmark Kempel - Kresten Thue Andersen



2017 12. maj i Funder

Joakim Lustü - Mathias Francois - Leif Patocska - Niklas Smed Johnsen - Viktor Agerskov Andersen

Kresten Thue Andersen - Emil Sjørslev Vinding - Marius Gystad - Cecilie Bæk Frost - Magnus Bjerregaard Valbak – Albert Eg Laursen - Andreas Kloster Kronborg - Asger Arvid Svenningsen

Mia Emilie Vindeløv Bækgaard - Karen-Marie Holm Rosenquist - Freja Skærlund Hebsgaard - Astrid Bager Aarup – Klara Svarre Hostrup



2017 13. maj i Funder

Kresten Thue Andersen – Jonas Pinholt Aggerholm - Nis-August Reguer Obel - Nicklas Lemming Hvidbjerg - Jakob Kjems Lyngvad - Lukas Bandholtz Juelshøj

Magnus Susgaard Nielsen - Oliver Christensen - Mille Simple Siig Lyngaa - Christian Graff Esbensen - Mads Emil Bøgedal Pape – Otiver Bandholtz Juelshøj

Frederikke Voldby Drejer - Nina Ryde Bruun - Marie Graff Esbensen - Line Louise Winkler Hansen og Emily April Bjerre Bonner


2018 Kragelund Kirke den 29. april

Mikkel Brøndberg Skovbo – Kristian Rasmussen – Theodor Alexander Segalt Sørensen – Kevin Tobiassen

Kamilla Stenholt Rasmussen – Kira Thora Bredo Andersen – Olivia Mai Holst Rasmussen – Camilla Rask – Laura Lund Johansen

Johanne Skadborg Jensen – Josephine Skriver Jensen – Carla Hede Poulsen – Signe Hvam – Line Mathilde Hansen



2018 Funder Kirke den 27. april

Nikolai Overgård Riis Rasmussen – Asger Bager Aarup – Andreas Wind Rasmussen – Mikkel Broberg Højbusk – Frederik Isager-Nielsen

Rune Ferslev Overgaard – Simone Julie Lythje Andersen – Maje Hellerup Olsen – Freya Dybdahl Eskildsen – Lærke Damgaard Thygesen – Yasmin Sommer Pedersen – Anne Greibe Reich – Cimmie Breumlund

Marie Longsted Glensgaard – Laura Birkemose Asmussen – Iben Bang Nielsen – Kari Juliane Hajslund – Ida Borgen Kastrupsen



2018 Funder Kirke den 28. april

Mads Agerholm – Marius Kjeldahl Nielsen – Andreas Johansen – Daniel Nørreholm Thomsen – Jonathan Stjernholm Valeur (ikke på billedet)

Katrine Skov Sørensen – Carla Mortensen – Alberte Skjærris Clausen – Silke Philipsen Brandt – Rebecca Hygum Andreasen – Laura Holdgaard Clausen – Laura Stenholt Olsen

Camilla Søs Mathiassen – Signe Sofia Sandfeld – Signe Ørum Bastrup Poulsen – Emma Skærlund Hebsgaard – Nicoline Ahrenkiel Farving



Guldkonfirmander maj 2014 foran Kragelund Præstegård
Drengene fra venstre lidt forskudt:
Gunnar Jensen, Jens Villiam Jensen, Jørgen Pedersen, Hans Jørgen Larsen, Eigil Lind Pedersen, Tage Hønholt Christensen, Børge Mortensen, Flemming Karlsen, Jens Mikael Madsen, Viggo Jakobsen

Pigerne fra venstre lidt forskudt:
Hanne Jensen (Märcher), Jytte Haarup Jensen (Haarup), Ida Andersen (Marquart), Sonja Magnussen (Due), Annelise Rahbek Sørensen (Sørensen), Mona Dybdal Døssing (Jensen), Mona Haarup Møller (Lassen), Erna Jensen (Jørgensen), Lilly Riis Jensen (Rasmussen), Annalis Simonsen (Andersen), Birgitte Andersen Rosgaard), Anna Nielsen (Sørensen), Elly Harder (Sørensen), Inger Nielsen (Rasmussen)